Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Nogi drewniane – ciekawa dekoracja twojego domu
23 marca, 2017
gorące nożyczki strzyżenie gorącymi nożyczkami Fryzjer Górny
Gorące nożyczki – o efektach strzyżenia na gorąco
24 marca, 2017

Ciekawe wykończenie domu – drewniane balustrady

Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
W miejscach, w których znajdują się schodki, muszą obowiązkowo być zainstalowane balustrady o prawidłowej wielkości. Jest to ten komponent mieszkania, jaki ma zagwarantować bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom – szczególnie małym dzieciom i osobom starszym. Aktualnie jest tyle typów barierek, że faktycznie jest w czym wybierać. Możemy wyszczególnić tutaj chociażby balustrady przezroczyste oraz całe. Pierwsze pomiędzy słupkami posiadają części wypełniające prześwitujące, m in. wykonane ze szkła. Balustrady kompletne instaluje się we wnętrzu budynków publicznych oraz są skonstruowane zwykle z niezmiernie mocnego surowca, przykładowo gipsu. Można je bez wątpienia wybudować w domu dwupoziomowym bądź domku jednorodzinnym, ażeby przyozdobić wystrój wnętrza ciekawą konstrukcją.

Wybrać balustradę ażurową czy pełną?

W pierwszej kolejności warto jest przemyśleć sobie dokładnie: czy stopnie wraz z barierą będą stroną odróżniającą się w domku, czy będą wypełniały tylko funkcję praktyczną (oraz mają podporządkować się innym elementom otoczenia)? Trzeba zadecydować, jakie artykuły będą pasować, w jaki sposób ma wyglądać cała struktura i ile maksymalnie pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na jej wybudowanie. Ogólnie rzecz ujmując chodzi o to, aby dostosować wybrane elementy do temperamentu mieszkania np. fantastycznie ozdabianych nóg drewnianych w dawnych meblach, drewnianych nakładek na podłokietniki albo wycinanych poręczy.

Bariera może być ulokowana tylko po jednej części stopni, w przypadku kiedy po drugiej zajmuje miejsce ściana. Niekiedy może być też osobnym fragmentem w domu – w przypadku kiedy konstrukcje zainstalujemy po obu częściach. Jeżeli jesteśmy w momencie akceptacji projektu mieszkania, musimy ująć również obniżenia z barierkami. Architekt, który zapewnia, iż są nieprzydatne, bez wątpienia nie jest profesjonalistą. Zwłaszcza, jeśli stwierdza, iż będziemy mieli wiele swobodnej przestrzeni i owe ograniczenia nie są nieodzowne. Korzystniej zainwestować w coś, co potrafi chronić przed upadkiem, a czasami utratą życia.

Jak powinno wyglądać mocowanie balustrady?

Mamy możliwość to wykonać w czasie stawiania schodów – w obszarach, w których mają być włożone tralki są stawiane specjalne pręty (zaraz potem są wyrzucane). Inną drogą jest wykonanie balustrady po zbudowaniu stopni. W takim przypadku musimy przewiercić delikatnie wyloty oraz zainstalować konstrukcję. Interesującym pomysłem jest instalowanie poręczy na brzegach schodów, przez co strefa do chodzenia ogólnie rzecz ujmując nie pomniejsza się aż tak mocno. W niektórych domach możemy zaobserwować też inne rozwiązanie. Jeśli przymocowanie poręczy jest niewykonalne z uwagi na ilość przestrzeni, wówczas instaluje się proste przeszkody. To one wyodrębniają przestrzeń otwartą od schodków oraz zapewniają właścicielom bezpieczeństwo.

Każda bariera bez względu na rodzaj musi obowiązkowo podtrzymać dorosłego domownika, który z impetem na nią wpada. Chodzi o to, by zatrzymała jego ciężar i absolutnie nie była dodatkowym czynnikiem przyczyniającym się do wypadku. Odrębną kwestią jest zagwarantowanie bezpieczeństwa maluchom, które podczas zabawy będą chciały wbijać głowę między szczeble. Odstęp tralek nie powinien być więc mniejszy niż 12 cm. W innym przypadku możemy przygotować się na wyciąganie szczebli i zamykanie balustrady czymś innym. Co więcej bariery muszą być odłączone od ściany na co najmniej 5 cm, zatem w takiej odległości, aby można było bez problemu złapać się balustrady. Elementy szklane bezwzględnie muszą mieć lepsze parametry. W przypadku potłuczenia maleńkie elementy nie mogą ranić.

Z ilu elementów składa się balustrada?

Tralki – to inaczej proste drążki które są instalowane w ziemi. Do nich przyczepia się poręcz i „dopełnienie”. Spora liczba producentów dodatków do sprzętów domowych może wykonać tralki klasyczne, tralki kręcone czy tralki przeróżnie rzeźbione. Powinny doskonale wkomponowywać się w otoczenie. Drążki drewniane są uzyskiwane z najwyższej odmiany drewna, przykładowo sosnowego. Prócz pomieszczeń mamy możliwość je mocować na tarasach. Zwykle są najefektowniejszym elementem balustrady, jeżeli zrobi je fachowy rzemieślnik.

Poręcze – innymi słowy pochwyty, a więc te elementy balustrady, za jakie najzwyczajniej w świecie chwytamy wchodząc po schodkach. Wiodą wzdłuż stopni oraz umożliwiają mocne wsparcie. Muszą być przystosowane do wzoru balustrady, krótko mówiąc nie powinna ślizgać się po nich dłoń oraz muszą posiadać właściwą rozpiętość.

Dopełnienie balustrady – to część balustrady, jaka mieści się między tralkami. Przeważnie montuje się tutaj elementy mające powstrzymać upadek. Mogą być wykonane z gęsto osadzonych tralek, dekorowanych drążków drewnianych, szkła w metalicznych obramowaniach bądź z metalu o jakimkolwiek wzorze.

Drewno pasuje do każdego wnętrza

Przeważająca część klientów chętnie kupuje bariery z drewna, ponieważ sprawdzają się w każdym domu niezależnie od wyposażenia. Możemy wybrać standardowe, surowe kolumienki lub kunsztownie dekorowane. To samo odnosi się do poręczy. Drewno jest półproduktem przyjemnym w obróbce, w ogóle nie ziębi dłoni i można je zaimpregnować (albo pomalować na wybrany kolor). Dobrze jest zainstalować poręcz z identycznego drewna, z jakiego są zrobione stopnie (ponieważ inaczej nie będzie wyglądało to elegancko). Należałoby też pamiętać, że drewniane fragmenty nadają wnętrzom wzniosłości, z tego względu nadają się wyłącznie do dużych mieszkań.

Jeśli planujesz dowiedzieć się o wiele więcej wejdź w odnośnik – www.nogi-drewniane.pl

Strona używa cookies
Ok