v
Krajowe usługi transportowe
25 lutego, 2017
Zwalczanie pluskiew - Odpluskwianie - Pluskwa domowa - Zwalczanie pluskiew Warszawa - Usuwanie pluskiew - Dezynsekcja pluskwy
Usuwanie pluskiew z mieszkania
4 marca, 2017

Bezpieczne kredytowanie firm

Kredyty dla firm bez zus us kredyty dla firm bez dochodów faktoring bez bik

Kredyty dla firm bez zbędnych formalności

Spora liczba banków w sumie nie daje swoim kontrahentom ekspresowych pożyczek, słowem takich, jakie możemy uzyskać w 15 minut. Zazwyczaj musimy dostarczyć pakiet załączników w kwestii zysków, obrotów, pozostałych kredytów albo wpisu do hipoteki (bo jeżeli krótko mówiąc nie będziemy mieli szansy go spłacić, to bank zainteresuje się naszym dorobkiem albo następną przedstawianą własnością). Czy funkcjonuje którekolwiek inne wyjście? Prócz banków wsparcia w postaci kredytów są oferowane jednocześnie przez instytucje pozabankowe. Określa się je jako tzw. kredyty dla firm na oświadczenie. By dostać wspomnianą wierzytelność, w zasadzie nie potrzebujemy męczyć się przedstawianiem sporej liczebności papierów. Wystarczy, że dostaniemy się na witrynę internetową pożyczkodawcy i wypiszemy kwestionariusz kredytowy albo skontaktujemy się przy użyciu wniosku zgłoszeniowego ze specjalistą. Zwykle taka firma wypatruje wyciągów bankowych z kompletnych firmowych kont za minione pół roku. Jest to konieczne, by ocenić naszą zdolność finansową. W praktyce znaczy to, iż pożyczkodawca monitoruje obroty naszej firmy oraz jej bycie w krajowych rejestrach dłużników. Na reakcję powinniśmy czekać jedynie parę minut. W przypadku otwartego spotkania z konsultantem, wszelakie szczegóły kredytowania omawiane są na miejscu.

Jakie są dobre strony pożyczek udzielanych poza bankami?

Nade wszystko fakt, że nie potrzebujemy prezentować stosu dokumentów oraz wyczekiwać przez długi czas na opinię banku. Dużym walorem kredytów firmowych bez ZUS i US jest jednocześnie to, że specjalista może całość w przejrzysty sposób objaśnić (nie używa bankowych sformułowań). Bynajmniej nie ma znaczenia specjalność, w której pracujemy – możemy mieć sklep z wyrobami cukierniczymi, salon fryzjerski czy zakład samochodowy. Ekspert pomoże nam jednocześnie w sytuacji, gdy nasza instytucja posiada inne kredyty. Jest to doskonała wieść dla tych, którzy chcą otrzymać kredyt dla firm bez dochodu. Do kolejnych korzystnych stron przynależą: uznawanie niemałych kwot kredytów, długoletni termin kredytowania, opcja użycia kredytu na którykolwiek cel i możliwość zdobycia wierzytelności w przypadku, kiedy nasza firma dopiero zainicjowała działalność. W rozpatrywanych przedsiębiorstwach mamy szansę otrzymać dwa podtypy kredytów: bez pokrycia oraz z zabezpieczeniem. W przypadku kredytu z zabezpieczeniem pożyczkodawca postępuje analogicznie jak bank, zatem kredyt musi koniecznie zostać zabezpieczony hipoteką lub innym trwałym środkiem.

Faktoring – inny sposób na optymalizację sektora finansów w firmie

Płynność ekonomiczna instytucji jest zależna w głównej mierze od klientów. Przeważnie w ogóle nie planują oni spłacać faktur błyskawicznie, jednak realizują to po wielu tygodniach, natomiast nieraz miesiącach. Faktoring bez BIK to nabycie takich wierzytelności poprzez instytucje zewnętrzne, jakie dostarczają przykładowo usługi doglądania płatności lub wykonywanie obliczeń. Nasza spółka może mieć jakiś wierzycieli, bowiem nie ma to znaczenia przy tejże usłudze. Ogólnie rzecz ujmując wyróżnić można kilka typów faktoringu:

Faktoring globalny (bez regresu) – agencja faktoringowa planuje przejąć całą odpowiedzialność za „pożyczki” odbiorcy. Nasza jednostka uzyskuje należność za fakturę (bardzo często 90% całkowitej ceny).

Faktoring umiarkowany (z regresem) – oznacza w zasadzie uzyskanie wierzytelności w instytucji faktoringowej, gdyż w przypadku upadłości wierzyciela, to faktorant jest zobligowany wziąć na siebie odpowiedzialność za wyniki nie opłacenia należności w terminie.

Faktoring przeciwległy – jest stworzony przeważnie dla firm, jakie w za krótkim okresie są zobowiązani pokryć za artykuł lub usługę.

Faktoring „wypośrodkowany” – to skupienie dwóch priorytetowych wariantów faktoringu. Może bazować przykładowo na tym, iż firma, która odkupuje długi, będzie odpowiedzialna za upadłość klienta wyłącznie w 60 %. Kredyt kontrahenta jest rozłożony na dwie instytucje, mianowicie każda spośród nich będzie musiała stosowną stawkę spłacić.

Faktoring dotyczący wysyłek za granice (faktoring dla firm transportowych) – w owym przypadku chodzi o zdobywanie zadłużeń Kontrahentów o randze międzynarodowej z tytułu umów wywozowych. Ogólnie rzecz ujmując – jednostka faktoringowa analizuje konsumentów mieszkających za granicą, oraz realizuje proces windykacji. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, iż faktor w sumie nie będzie refundował wywozu do państw podniesionego zagrożenia, przykładowo na Białoruś.

Pozytywne strony faktoringu

Istotną korzyścią owego wyjścia jest maksymalizacja zdolności budżetowej naszej placówki. Naturalnie wiemy, w którym momencie zdobędziemy pieniądze oraz mamy możliwość w takim przypadku szczegółowo załatwiać jakiekolwiek nakłady. Krótko mówiąc nie potrzebujemy denerwować się, iż konsumenci nie zapłacą na czas oraz co istotne – stąd nie potrzebujemy marnować czasu na to, ażeby ich naciskać. Dzięki faktoringowi mamy szansę w nieskomplikowany sposób obniżyć niebezpieczeństwo kontynuowania działalności gospodarczej. Generalnie – w zasadzie nie musimy nieprzerwanie rozmyślać o tym, iż na skutek niewypłacalnych nabywców sami będziemy musieli zamknąć instytucję. Kolejnym walorem jest alternatywa odsprzedawania wyrobów czy usług z dalszym czasem płatności. Z takiej struktury fundowania mogą zaczerpnąć również drobne spółki, jakie nie mają zdolności kredytowej.

O wiele więcej informacji odszukasz w tym miejscu – Faktoring bez BIK

Strona używa cookies
Ok