Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Escape room – pokój pełen tajemnic
8 września, 2016
Pożyczka przez internet bez zaświadczeń na konto - Pożyczki przez internet bez zaświadczeń na konto - Szybka pożyczka
Potrzebujesz pieniędzy? Pożyczka przez internet jest dla Ciebie!
9 września, 2016

W całym transporcie samochody ciężarowe pełnią w dzisiejszych czasach najważniejszą rolę. Możliwości tychże pojazdów są olbrzymie – dostarczają właściwie każdy rodzaj towaru i przeciwnie do spedycji kolejowej, czy morskiej, są w stanie dojechać w każde, nawet najbardziej problematyczne miejsca. Jest to szczególnie ważne przy przewożeniu takich materiałów jak paliwo, które przez wzgląd na swoje cechy jest jednym z najpowszechniejszych materiałów na rynku. Paliwo mówiąc w przenośni napędza światową gospodarkę. W poszczególnych przepisach nawiązujących do transportu drogowego jest ono skatalogowane jako materiał niebezpieczny. Rygorystyczne przepisy ADR (globalnej umowie dotyczącej drogowego transportu towarów i ładunków niebezpiecznych) regulują warunki bezpieczeństwa transportu paliwa. Poruszają one nie tylko kwestie postaw kierowców, wymogów formalnych, ale także właściwości pojazdu.

Paliwo przewozi się obecnie w cysternach paliwowych. Wyróżniamy dwa zasadnicze typy cysterny na paliwo – autocysterny o pojemności od 6 do 25 m3 i naczepy cysternowe o objętości użytkowej mierzącej od 18 do 60 m3. Cysterny paliwowe, obok możliwości transportu paliwa, sa w stanie również przewozić substancje ciekłe, lotne, konsumpcyjne i chemiczne. Zwyczajnie są one wyposażone w pompy rozładunkowe i przyrząd służący do pomiaru objętości towaru. We środku cysterny wbudowane jest zazwyczaj jedną lub więcej przegród, które zapewniają precyzyjną dystrybucję ładunku, jak i możliwość przewozu kilku substancji jednocześnie. Co najważniejsze nowe cysterny paliwowe zapewniają bezpieczny transport, co jest jednym z najpoważniejszych wyzwań firm spedycyjnych.

Jaką cysternę wybrać? Co jest najważniejsze przy zakupie cysterny na paliwo? Jakie są ogólne reguły przewozu paliwa? Najważniejsze informacje o cysternach znajdziecie w poniższym artykule.

Cysterny paliwowe Bioecosacim – solidna budowa dla lepszego bezpieczeństwa

Nowe cysterny, wprowadzone na polski rynek przez dwie współpracujące ze sobą jednostki – Bioeco Holding i Sacim, to nie tylko jedne z najmniej ważących obecnie cystern, ale również najbardziej nowoczesnych. Cysterny na paliwo Bioecosacim wyróżniają się eliptyczną budową, zastosowaną w ramach optymalizacji stabilności skrętnej samochodu i obniżenia środka ciężkości. Powiązanie tych dwóch właściwości powoduje, że cysterna perfekcyjnie radzi sobie na uciążliwych drogach. Mała waga i duża ładowność komory powodują, że naczepa z cysterną jest doskonałym rozwiązaniem dla rozwiniętych, jak i małych firm przewozowych. Cysterna może przetransportować za jednym razem do nawet 28 ton paliwa. Wszystkie części, z których utworzona została cysterna są tożsame z wytycznymi ADR. Cysterna została albowiem zbudowana z aluminium EN AW 5186. Zbiornik i falochrony mają grubość min. 5mm. Cysterna wyposażona jest funkcję załadunku dolnego i górnego, co niesłychanie optymalizuje pracę kierowców, jak i pracowników przyjmujących produkt. Cysterny paliwowe Bioecosacim to produkt na który warto spojrzeć przy poszukiwaniach nowych rozwiązań dla własnej firmy.

Co jest najważniejsze przy zakupie cysterny?

Kluczową i najważniejszą sprawą przy kupnie cysterny jest grubość ścianki cysterny. Transportowy
Dowóz Techniczny często nie wydaje zezwolenia na dopuszczenie cysterny do komunikacji drogowej w Polsce. Nabywając cysternę za granicą warto jest się szczegółowo upewnić, czy grubość ścianki jest spójna z polskimi regułami prawnymi i wynosi 6 mm dla cysterny o średnicy większej niż 1,8m, oraz 5 mm dla cysterny o średnicy niższej niż 1,8m. Stabilność transportu zależne jest także od zabezpieczeń przed uderzeniem bocznym. Należy skontrolować, czy wybrany przez typ cysterny wyposażony jest w stosowne falochrony i pierścienie (zewnętrzne lub wewnętrzne). Istotne są także elementy takie jak
zawieszenie pneumatyczne, hydrauliczne amortyzatory i dobrej jakości tarcze hamulcowe. Zwróć także uwagę, czy cysterna jest wyposażona w przyrząd służący do do pomiaru objętości przelewanej cieczy, co mocno ułatwia pracę z pojazdem.

Podstawowe warunki przewozu materiałów niebezpiecznych

Paliwa zaliczane są do ładunków masowych ciekłych i niespożywczych . W połączeniu z masą powietrza tworzą zapalne mieszaniny co sprawia, że mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla człowieka i natury. Objęte są przepisami ADR, czyli konwencji regulującej drogowy transport towarów i ładunków niebezpiecznych. Według norm tego dokumenty załadunek paliwa powinien odbywać się przy użyciu metody ciśnieniowej. Kierowca jest zobligowany przed każdym załadunkiem zweryfikować stan techniczny cysterny, jak i pojazdu, którym dostarcza towar. Wypełniając cysterny paliwowe powinno się pozostawić wolną przestrzeń, ze względu na wzrost temperatury we wnętrzu cysterny. Osoba przewożąca ładunki niebezpieczne powinien posiadać odpowiednie dokumenty. Powinien on także zadbać o odpowiednie oznakowanie pojazdu. To kilka najważniejszych zasad, których respektowanie może wpływać na bezpieczeństwo przewozu paliwa w cysternach.

Solidna konstrukcja cysterny i znakomita jakość części, z jakich została skonstruowana, to praktycznie najistotniejsze wartości, które przesądzają o bezpieczeństwie transportu. Cysterny paliwowe firmy Bioecosacim to w zasadzie połączenie tych dwóch aspektów. Pracownicy obu połączonych korporacji zadbali o to, żeby wszelkie części zamienne były wszędzie dostępne. Po za innowacyjnymi cysternami, firma Bioecosacim oferuje swoim Klientom możliwość komfortowego zakupu produktów. Leasing rozłożony jest na okres od 36 do 60 miesięcy, wnosząc opłatę wynoszącą jedynie 20% wartości cysterny. Firma zajmuje się także wynajmem cystern paliwowych, zwracając uwagę na kompleksowe potrzeby swoich Klientów.

Już teraz masz szanse kupić nowe cysterny w bardzo dostępnych cenach. Zapraszamy na stronę internetową firmy Bioecosacim po więcej informacji: cysterny paliwowe.

Strona używa cookies
Ok