pożyczki przez internet - pożyczki online w 15 minut - pożyczka w 24h
Pożyczka przez internet, czyli szybka i wygodna pomoc finansowa
11 listopada, 2016
Instalacje biogazowe biogazownie pochodnie do spalania biogazu odgazowanie składowiska odpadów
Odgazowanie składowiska odpadów
16 listopada, 2016

Współcześnie, nowoczesne firmy budują swój sukces na inteligentnych, mechanicznych urządzeniach, które powiększają efekty pracy. Automatyzacja jest procesem, który przekształcił standardy wielu sektorów przemysłu. Rozbudowanie potencjału produkcji, niższe ryzyko handlowe i minimalizacja niebezpieczeństw powstających z niektórych zadań pracowników to główne przyczyny dla których co raz większa liczba zakładów przemysłowych decyduje się na wdrożenie nowoczesnej instalacji. Skala rozwiązań związanych z automatyzacją procesów przemysłowych ewoluuje w zaskakującym tempie. Obecnie przedsiębiorcy mają dostęp do profesjonalnych akcesoriów, takich jak chociażby armatura pneumatyczna, sprężarki, czy elektrozawory pneumatyczne, które usprawniają procesy produkcyjne i wzmacniają stopień zabezpieczeń w każdym miejscu pracy.

Instalacje pneumatyczne, mimo że używane są od bardzo dawna, tak naprawdę dopiero dziś wykorzystywane są na masową skalę. Maszyny do sprężania powietrza wykorzystywane są w sektorze budowlanym (wiertarki i ubijarki do betonu), górnictwie (systemy wentylacyjne, transport surowców), laboratoriach chemicznych (systemy kontroli procesów), jak i w przemyśle spożywczym (procesy związane z urządzeniami do etykietowania, ważeniem i przygotowywaniem potraw). W dobie ochrony ekosystemu zastosowanie sprężonego powietrza jest jak najbardziej odpowiednie, ze względu na to, że nie zanieczyszcza ono naszego otoczenia w jakikolwiek sposób. Ponadto jest bardzo łatwe w przechowywaniu (głównie w właściwych zbiornikach zintegrowanych z siecią pneumatyczną), oraz bezpieczne w użytkowaniu. Powietrze posiada o wiele więcej walorów, niż przypuszczamy. Poznajmy zatem specjalistyczne narzędzia pneumatyczne od ich najmocniejszej strony.

Sprężarka tłokowa – jakość i precyzja

Oceniając urządzenia pneumatyczne, na czołowym miejscu stawia się sprężarki tłokowe ( nazywane także jako kompresory). Odróżnia się sprężarki jednostopniowe, sprężarki dwustopniowe, sprężarki olejowe i sprężarki bezolejowe. Podstawa funkcjonowania, dla każdego z tych urządzeń jest praktycznie identyczna. Przetwarzanie sprężonego powietrza zachodzi w procesie zwiększenia ciśnienia medium końcowego powyżej ciśnienia startowego. Zastosowany w sprężarce tłok gromadzi powietrze atmosferyczne i spręża je. Ciśnienia końcowe pozyskiwane w sprężarkach tłokowych mieści się w granicach od 0,1 MPa do nawet kilkunastu MPa. Podany przez nas typ maszyny odznacza się głównie wysoką wydajnością, sumiennością wykonania i możliwością tworzenia wysokiego ciśnienia mimo kompaktowych rozmiarów.

Rodzaje i zastosowanie zaworów pneumatycznych

Instalacje pneumatyczne to zbiór detalicznych elementów. Każdy z tych elementów na swój indywidualny sposób stanowi o formie całkowitej sieci pneumatycznej. Z tegoż powodu bardzo istotny jest zakup odpowiednich dodatków, które zapewnią staranność wykończenia kompletnej instalacji. Powinno się tutaj chociażby napomknąć o zaworach pneumatycznych, których priorytetowym zadaniem jest kształtowanie kierunku przepływu elementu roboczego w układach pneumatycznych. Najbardziej popularnym zaworem jest zawór zwrotny, który pracuje tylko w jednym kierunku, blokując ruch powietrza. Najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem jest elektrozawór pneumatyczny, używany do odcinania i odblokowywania obiegu powietrza w sposób machinalny. Jest on powszechnie stosowany w pełni zautomatyzowanych systemach pneumatycznych.

Siłowniki – energia z sprężonego powietrza

Siłowniki pneumatyczne, w dużym skrócie przeobrażają sprężone powietrze na ruch, znacząco ulepszając wszelkie procesy produkcyjne. Wykorzystuje się je między innymi w systemach hamulcowych maszyn wyciągowych, w tokarkach do stolarki okiennej, czy nawet do otwierania i zamykania drzwi w samochodzie. Siłowniki znajdują zastosowanie we wszystkich branżach przemysłu i sferach działalności człowieka. Zapewniają one przesuwanie, sytuowanie, układanie i ogólnie pojmowane poruszanie produktów które ze względu na swoją wielkość, czy też wagę, stanowią niebezpieczeństwo dla pracowników. Bardzo często napotykanymi rodzajami siłowników są urządzenia jednostronne i dwustronne. Z ich właściwości korzystamy na co dzień, nawet wtedy gdy o tym nie wiemy.

Instalacje pneumatyczne, zarówno te sztuczne, aluminiowe, jak i ze stali nierdzewnej, stosowane są dzisiaj na dość dużą skalę w laboratoriach farmaceutycznych, w magazynach, w halach przemysłowych, czy choćby w kulturze i sztuce. Są one nierozłącznym elementem praktycznie każdej gałęzi gospodarki, bowiem optymalizują i wzmacniają wszelkie procesy technologiczne. Powietrze, oplatające nas zewsząd, pełni ogromną rolę w ogólnopolskich zakładach przetwórczych. Złączone z ciśnieniem zdecydowanie poprawia życie nas wszystkich.

Bogato zaopatrzony sklep internetowy z pneumatyką PressMann od kilku lat oferuje swoim Klientom specjalistyczne maszyny, jak i akcesoria dotyczące technologii sprężania powietrza. Po za działalnością handlową firma specjalizuje się w projektowaniu i montowaniu systemów pneumatycznych na terenie Polski. Porównaj wysokiej jakości usługi już dziś, klikając na zamieszczony obok odnośnik: Armatura pneumatyczna

Strona używa cookies
Ok