Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi do domu
12 grudnia, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – procedury techniczne i inne
30 grudnia, 2017

Na ten moment ludzie często szukają czegoś ekstra. Nie starcza nam już zwykłe umówienie się na drinka, czy na imprezę. Jednym z niebanalnych pomysłów na udaną wycieczkę działową podwładnych albo wyjście z paczką znajomych paintball. Wybrani fani tej bogatej w adrenalinę rywalizacji skręcili w kierunku jakim jest laser tag – nierzadko nazywany paintballem laserowym. Czemu tak jest?

Paintball laserowy a tradycyjny

Już w 2010 roku pojawiały się artykuły opowiadających o rosnącej fali rozgłosu paintballa laserowego. Przeanalizujemy teraz, jakie są najważniejsze różnice między obiema stylami rozrywki. Co widać na pierwszy rzut oka? Przede wszystkim – materia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie opiera się na tradycyjnej amunicji, z którą mamy do czynienia w popularniejszej formie paintballa, dzięki czemu odczuwany dyskomfort wyeliminowano. Ktoś powie – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Pewnie będzie uznanie wśród określonego grona, lecz pamiętając o tych argumentach – obstrzeliwanie przy pomocy wiązki światła ma swoje olbrzymie plusy.

Bezpieczeństwo laser tagu tyczy się tak pojedynkujących się jak i otoczenie. Nie musimy zapewnić wyszukanych form zabezpieczenia terenu, a samej grze może towarzyszyć widownia, usytuowana tuż obok miejsca akcji.

Zastanówmy się teraz – co ze światłem, jakie wyzwala broń, używana przy paintballu laserowym. Mamy tu przykład użycia podczerwieni, całkowicie przyjaznej dla oczu. Dzięki temu rywalizujący oraz publiczność mogą się czuć swobodnie.

Paintball laserowy ma wiele zalet, a wśród nich musimy przeanalizować sprawę dotyczącą ubioru. W przypadku tradycyjnego paintballa, ogromne emocje i dobra zabawa związane są z zaawansowanymi zabezpieczeniami oraz grubymi mundurami. Z pewnością to grube ubranie może być kłopotliwe, kiedy rządzi odczuwalny upał w lipcu lub sierpniu. Podobne dylematy nie obowiązują przy paintballu laserowym. Kombinezon musi być jedynie wygodny i nie ograniczać ruchu, i dlatego czujemy swobodę oraz komfort w trakcie gry.

Dzięki temu, iż amunicja z tradycyjnego paintballa została tu zmieniona na wiązki światła – powiększa się grono prawdopodobnych żołnierzy. Paintball tradycyjny mimo tego, że jest świetną, nie możemy go polecić dzieciom, a przy zachowaniu stosownych środków ostrożności, zyskają możliwość pogrania w laser tag – aczkolwiek zwykle jest zobowiązany pokazać wymagane specjalne oświadczenie podpisane przez rodziców lub opiekunów. Bezbolesne wiązki światła mogą sprawić, że łatwiej nam będzie namówić na grę również partnerkę

 

Paintball laserowy – jak gra komputerowa

 

Zapewne spory ułamek czytających choć raz w życiu rywalizowało z innymi w grach takich jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Doom. W obecnych czasach laser tag powoduje, że tak dobrze znany nam system rozgrywek poznajemy na własnej skórze.

Jest to możliwe dzięki prowadzeniu dziennika statystyk po rozgrywce. Warto podkreślić – podczas gry w laser tag nie ma zastosowania obostrzenie, że po jednym skutecznym ciosie od rywala wypadacie z gry. Brzmi ciekawie, prawda? Nie zatrzymujmy się na tym. Doświadczona firma proponująca możliwość pogrania w laser tag z dużą dozą prawdopodobieństwa planuje odwzorować broń, wykorzystywaną przez służby wojskowe z naszego kraju albo innych krajów. Przykładem może być karabin szturmowy G36, szanowany m.in. przez GROM czy żołnierzy z Hiszpanii. Oczywiście oprócz tego, czym powalczymy, musimy mieć zamontowane czujniki, służące do wykrywania i przekazywania ważnych informacji, m.in. o celnym strzale albo eliminacji. Warto by były one umiejscowione na głowie. Wyposażenie ekwipunku w niestandardowe opcje, jak np.: apteczka; amunicja; odnowienie oraz elektroniczna flaga daje możliwość rozwinięcia gry i poczucia się jak profesjonalny fan wcześniej przywołanych gier.

Pamiętacie typy gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch oraz Caputre the flag na ten moment możecie spotkać w paintballu laserowym. Nic tylko korzystać.

Paintball laserowy – wiele możliwości

Zademonstrowaliśmy już dużo atutów laser tagu. Te argumenty, w zestawieniu ze stosunkowo konkurencyjnymi cenami sprawiają, iż ten model zabawy będzie bardzo dobrym rozwiązaniem na przeżycie popołudnia/wieczoru w obecności zżytej ze sobą paczki, ale nie tylko.

Rekomendujemy wybranie laser tagu kumplom, chcącym zrobić niespodziankę i zorganizować przyszłemu Panu Młodemu jedyny w swoim rodzaju wieczór kawalerski. Dziś standardowa impra w lokalu może być dodatkiem, a paintballowa konfrontacja połączy świetną zabawę z dobrze dobraną dawką adrenaliny, która dobrze zrobi przed ślubem.

Laser tag świetnie wypada także przy organizowaniu integracji zatrudnionych w danej firmie. Jego zaletą staje się to, iż paintball laserowy nie ogranicza nas pod względem lokalizacji.

Ta forma paintballa jest także polecana nauczycielom, gdy chcesz zaprezentować niebanalną godzinę WF-u czy urządzić dzieciakom letnisko.

Pamiętajcie o jednym – gros firm będzie wymagała od was wcześniejszej rezerwacji, a ze względu rosnącą popularność paintballa laserowego, należałoby zagwarantować sobie miejsce znacząco wcześniej, a gdy godzina zostanie dogadana, należy przybycie troszkę przed terminem oraz otrzaskanie się z regułami, panującymi na terenie obiektu organizującego rozgrywkę. Kiedy już ogarniemy szczegóły, sentymenty zostawiamy przed wejściem i zacznie się wiekopomne starcie!

 

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Strona używa cookies
Ok