Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Po co poświadczenie notarialne
28 października, 2019

Dobry Fryzjer – szukamy dobrego fryzjera

Zdrowe i piękne włosy to nie tylko zasługa regularnej pielęgnacji, ale też relacja z odpowiednim fryzjerem. Specjalista powinien znać i odpowiadać na wymagania swoich klientów i ich włosów. Z tej przyczyny trafny wybór salonu fryzjerskiego jest tak ważny. Troska o włosy i umiejętności układania i strzyżenia nie są jedynymi czynnikami, jakie muszą być brane pod uwagę. Między innymi istotny jest też wygląd salonu i nastawienie do klienta. Lepiej najpierw dowiedzieć się, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co należy zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry fachowiec nie ogranicza się jedynie do życzeń klientów, ale też jest gotów im doradzić. Stwierdza, jakie fryzury są realne do wykonania na włosach w konkretnym rodzaju, a jakie nie. Służy pomocą w polecaniu właściwej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do charakteru, kształtu twarzy albo okoliczności. Oznaką wskazującą kompetencje fryzjera są też certyfikaty, jakie zazwyczaj można przejrzeć na stronach internetowych lub bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Ponadto, dobry fryzjer ciągle się rozwija – uczestniczy w zjazdach, wykładach szkoleniach. Poszerza wiedzę i śledzi nowości. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera bez wątpienia najbardziej interesują wszystkich klientów. Jeśli fryzjer ma wiedzę, którą potwierdza dyplomami zazwyczaj powinien mieć również umiejętności. Zdarza się też tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze pasuje wszystkim klientom. Niekiedy fryzjerzy słyną z ostrych, krzykliwych stylizacji, inni wyczarują wyszukane upięcia, które będą idealne na przykład na ślub lub inne uroczystości. Trzeba więc nie tylko szukać fryzjera ze zdolnościami, ale takiego, którego umiejętności nam pasują. Z uwagi na to warto poznać opinie innych klientów, a także sprawdzić udostępnione zdjęcia, jakie ukazują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, jak dużo czasu zajmie pobyt w salonie fryzjerskim, każdemu zależy na tym, by upłynął w miłej atmosferze. Często fryzjerzy zabawiają klientów pogawędkami, jednak trzeba pamiętać, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co zacznie skupiać się na opowiadaniu historyjek, zamiast na włosach. Tego rodzaju rozmów należy unikać, zwłaszcza jeśli fryzjer dużo narzeka na innych klientów albo na szefa, bo to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Co więcej dobrze też zorientować się, jak dużo czasu fryzjer poświęca swoim klientom. Czasami fryzjerzy zapisują jak najwięcej ludzi w niedużym czasie. Z tego powodu poświęcają im zdecydowanie zbyt mało uwagi. Zdarza się również, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny myje, kto inny strzyże, kto inny układa włosy. W takich salonach faktyczny kontakt z klientem jest minimalny, co może ujemnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma dłuższy kontakt z włosami, tym bardziej je zna i wie, czego wymagają.

Istotna jest też komunikacja. Właściwy fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale niczego nie narzuca. Dobry salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w przypadku wpadki. Przytrafiają się najlepszym, jednak w zamian fryzjer powinien zaproponować rabat, zabieg regeneracyjny albo zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, dlatego jego wygląd jest szczególnie istotny. W tej kwestii kluczową rolę spełnia higiena salonu. W swojej pracy fryzjer korzysta z takich samych narzędzi do obsługi każdego z klientów. Z tego względu w porządnym salonie wszystkie narzędzia są porządnie i systematycznie dezynfekowane i czyszczone. W sytuacji, jeżeli ktoś by się niefortunnie skaleczył lepiej, by narzędzia były wyczyszczone i nie przenosiły bakterii.

Ważne jest też to, w jakim stopniu zespół dba o porządek salonu. Jeśli na podłodze leżą nieusunięte ścięte włosy albo na przykład rozlana w trakcie mycia woda albo szampon to znak, że fryzjer jest strasznie niechlujny i lepiej go unikać. Dobry fryzjer zaraz po skończeniu pracy, sprząta salon przed przyjęciem nowego  klienta.

Warto także ocenić sam wygląd. Salon fryzjerski powinien zachęcać klientów do wejścia i skorzystania z usług. Musi zatem być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które odznaczają się szczególnym elementem lepiej zapadają w pamięć. Ciemne, smutne salony zazwyczaj nie budują zaufania.

Produkty i narzędzia

O tym co decyduje, że salon fryzjerski jest dobry, a pracujący tam fryzjerzy są specjalistami, dowodzi też jakość produktów oraz sprzętu, jakie są tam stosowane. Ostrość nożyczek, maszynek albo brzytw rzutuje na efekty działań fryzjera. Zużyty sprzęt będzie niedokładny i może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Im porządniejsze narzędzia, tym wyższa precyzja i pewność. Nawet najdoskonalsze umiejętności fryzjera nie pomogą, jeżeli sprzęt będzie kiepski.

Dobrze jest także dowiedzieć się, jakie produkty są używane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są znacznie lepsze od tych popularnych, pochodzących z drogerii produktów. W ich składzie jest wyższe stężenie środków aktywnych i odżywczych. Co więcej wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawarte są w nich faktycznie naturalne ekstrakty. To sprawia, że są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Strona używa cookies
Ok