Filmy i seriale online bez żadnych limitów filmy z lektorem i z dubbingiem, filmy cda zalukaj
Filmy najlepszej jakości online
30 listopada, 2016
Instalacje LPG Kraków Autogaz Wieliczka Kraków instalacje gazowe do samochodu Kraków
Promocja instalacji LPG Kraków Wieliczka
3 grudnia, 2016

Jak organizować ślub i udekorować salę weselną?

organizacja ślubu Toruń

Sakrament małżeństwa to dla zdecydowanej większości par bardzo ważne wydarzenie w całym życiu. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że narzeczeni pilnują tego, aby ich ślub był niepowtarzalny. Stąd mnóstwo par młodych dużą wagę przywiązuje do tego, aby jak najlepiej zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest np. to w jaki sposób prezentuje się lokal, a także wnętrze miejsca, w którym będzie miał miejsce ślub, oraz jakie ozdoby będą eksponowane podczas ceremonii, a więc ogólnie mówiąc – chodzi o sprawy oprawy wizualnej.

Minęły czasy, gdy wystarczył pojedynczy smutny kwiat na stołach, wielokolorowe baloniki czy pożółkłe obrusy. I nie ma co się dziwić – w końcu jest to niesamowicie znacząca impreza i perspektyw na zrobienie jej cudownej oprawy wizualnej jest bez dwóch zdań dużo. W takim razie jakie są dostępne dekoracje weselne i co czym warto pamiętać?

Popularne dekoracje ślubne

Dekoracje weselne są przeważnie wykonane porcelany, drzewa, czy z materiałów tekstylnych. Jeśli chodzi o główne barwy, to nie ma przymusu, żeby była to tradycyjna biel, lub odcienie różowego lub czerwonego. Najczęściej przyszli małżonkowie określają różne kolory, nierzadko bardzo nasycone. Popularny jest na przykład fioletowy, błękitny oraz zielonkawy.

Jeszcze bardzo popularnym elementem ozdobnym na weselach jest baśniowe światło ledowe. Jest ono łatwe w montażu, prezentuje się estetycznie, oraz przede wszystkim daje nadzwyczajne wrażenie. A oprócz tego oświetlenie jest w stanie zatuszować pewne defekty pomieszczenia, jeżeli takowe są. Jednak czasem przyszli małżonkowie zamiast oświetlenia ledowego, decydują się na latarenki lub po prostu świeczki.

Co się ozdabia na ślubie i weselu?

Właściwie to mamy możliwość wszystko przyozdobić, bo dekoracje nie muszą być ani jednostajne, ani banalne, propozycje są w zasadzie bez ograniczeń: od ozdób z kwiatów (przykładowo bukieciki na stoły), przez właściwe podświetlenie sali. Jeśli chodzi o podstawowe i przeważnie upiększane rzeczy na weselach, to zapewne są to stoliki i siedzenia. Na stoliki najczęściej stawia się kompozycje kwiatowe w kryształowych wazonach, kartoniki z nazwiskami zaproszonych, drobne upominki. Na miejsca siedzące zakłada się eleganckie pokrowce, zdobi je się także tasiemkami jak i bukiecikami. Na osobną wzmiankę zasługuje także stół pary, który przeważnie wyróżnia się bardziej finezyjnymi dekoracjami.

Jeśli idzie o pomysły na dekoracje ślubne, przeważnie elementy ozdobne wesela odzwierciedlają aktualną porę roku. Przykładowo latem na stołach dominują dalie zamiast tradycyjnych róż. Dekoracje weselne mamy możliwość także dopracować w taki sposób, aby korespondowały one z charakterami pary młodej bądź ich upodobania. Tak jest m. in. w przypadku ceremonii ślubnych, gdzie współmałżonkowie pochodzą z różnych kultur i zależy im na zestawieniu ich zwyczajów.

Czy dekoracje ślubne trzeba robić samodzielne?

Ale z drugiej strony można zadać pytanie, czy mając w głowie tyle kwestii związanych z organizacją ślubu, znajdzie się dodatkowo czas na wyszukiwanie dobrych dekoracji weselnych? Pary młode które wesele mają za sobą, potwierdzą że samodzielny dobór dodatków ślubnych był nie tylko pracochłonny, ale też nerwowy. Lecz co było dla nich najgorsze, to fakt, że rezultat finalny ich samodzielnego dekorowania daleko odstawał od wizji, którą sobie stworzyli.

Współcześnie wybór dekoracji i możliwości ich użycia jest niemal nieograniczony. Niestety, dla tych par które na co dzień nie zajmują się tym wątkiem, wybór spośród tylu propozycji, jest w stanie zupełnie zniechęcić. A nie zapominajmy, że przecież ozdoby dotyczą nie tylko pomieszczeń. To również przykładowo dekoracje na samochód czy zdobienie wejścia prowadzącego na salę.

Naturalnie nie znaczy to, że jeśli para młoda nie ma czasu, to musi rezygnować z wyjątkowych dekoracji ślubnych. Para nie musi także zgadzać się na dekoracje weselne, które są „w pakiecie” danej restauracji czy innego lokalu. Nie łudźmy się – takie ozdoby są nijakie i często nie pasują przykładowo do stylu imprezy weselnej oprawy muzycznej itd.. Ponadto częstokroć parom zależy właśnie na tym, aby dekoracje weselne oddawały charakter ich związku, a nie były kopią każdego ostatniego wesela.

Na szczęście organizację ślubu i wesela mamy możliwość zlecić specjalistycznej firmie, która wyczaruje wyśniony klimat w tak ważnym dniu. A jeśli nie będziecie pewni swoich planów, doradca ślubny pomoże wam dokonać wyboru, przedstawi pozostałe propozycje, zainspiruje, a najistotniejsze – odciąży was z obowiązków, które mogłyby być stresujące i pracochłonne.

Dekoracje ślubne warto zlecić profesjonaliście

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu lub auli weselnej posiada też inne korzyści. Jedną z nich jest fakt, że nie potrzeba nabywać ozdób na własność. Firmy zajmujące się dekorowaniem uroczystości ślubnych posiadają własny zestaw ozdób. Dzięki temu odpada kłopot związany z wydatkami na ozdoby, które doskonale wygląda na ślubie czy weselu, jednak późniejsze ich rozkładanie i szukanie miejsca, gdzie mamy możliwość je złożyć, jest dość trudne. Zresztą znaczna część z elementów ozdobnych jest niepraktyczna do użycia we własnym domu.

Organizacja ślubu przez agencję

Na początek taka agencja przemyśli z tobą twoją wizję, rozważy twoje plany i potrzeby, skonsultuje z tobą motyw przewodni dekoracji ślubnych, w tym również barwy i połączenie kilku z nich a dalej sporządzi projekt dekoracji ślubu.

Takie podejście ma wiele zalet. Prócz tego, że nie ma potrzeby martwić się, tym, czy wszystko zostało dopracowane i czy dekoracje będą współgrać ze sobą, to dodatkowo zaoszczędzicie mnóstwo czasu i nerwów. Jeśli poszukujecie wsparcia przy dekoracjach ślubnych, to z pewnością warto zapoznać się z możliwościami, które oferuje konsultantka ślubna. Aby przeczytać więcej wskazówek o organizacji oraz dekoracji na weselu, wybierz widoczny link: organizacja ślubów Toruń.

Strona używa cookies
Ok