Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Adwokat -sprawy rodzinne
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Usługi geodezyjne – miernictwo specjalistyczne
2 września, 2020

Maszynki i balsamy do golenia, kremy opóźniające wyrastanie włosów, depilacja IPL – to przypuszczalnie najprostsze środki redukowania zbędnego owłosienia. Czy są one funkcjonalne? Z całą pewnością zdają egzamin na kilka lub kilkanaście dni, natomiast po tym czasie czynność dobrze jest powtórzyć. I to istotnie jest fundamentalny argument wynalezienia depilacji laserowej – czyli sposobu usunięcia owłosienia na całe życie. W zasadzie nie jest to koncept nowy, ponieważ jakiś czas temu wiele osób umawiało się na sesje z użyciem Light Sheer Duet. Dziś najmodniejszym i najskuteczniejszym laserem jest Palomar Vectus, który w szybszym tempie usuwa owłosienie nawet z rozległych partii ciała. Naukowcy, którzy skonstruowali, a zaraz potem zastosowali w praktyce oba lasery diodowe, za drugim razem zamontowali bardziej jednolitą wiązkę świetlną. Takie wyjście umożliwiło pogłębienie efektywności zabiegu, zminimalizowanie czasu jego przeprowadzania oraz pozbycie się tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest wygodnym zabiegiem i mamy szansę ją z dobrym skutkiem wykorzystywać do okolic intymnych, skóry szczególnie wrażliwej bądź śniadej. Mogą po niego sięgnąć osoby, które mają niejednolity kolor skóry, reagują alergicznie na balsamy do depilacji lub mają drobne naczynka krwionośne. Palomar Vectus to terapeutyczny laser diodowy, który odebrał wiele ekskluzywnych nagród. Co nie mniej znaczące, nie przynosi zbędnych efektów ubocznych.

Przeciętnie trzeba od 3 do 5 wizyt, aby zupełnie usunąć wszelkie włoski. Jeśli wybierzemy jedną lub więcej partii, np. nogi i pośladki jednocześnie, wówczas kosmetyczka jest w stanie to wykonać w czasie jednej wizyty. Właściwie ilość zabiegów jest uzależniona od typu owłosienia i poziomu, na którym znajduje się włosek. Pierwszy zabieg redukuje włosy wyraźnie zauważalne, najciemniejsze, które są w późnej fazie rozwoju. Nie wszystkie zwyczajnie wzrastają jednocześnie, dlatego laser niszczy prawie 30 % owłosienia po pierwszym razie.

Czy epilacja laserowa naprawdę zapewnia znakomite efekty?

Na pewno są one znacznie atrakcyjniejsze niżeli w przypadku depilacji pozostałymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, a w czasie życia mogą wystąpić tylko indywidualne włosy (przykładowo w wyniku zaburzeń hormonalnych). Klientki, które zdecydowały się na taki zabieg i publikują swoje opinie na blogach w 99% są szczęśliwe z efektów. W szczególności, iż jest to odpowiednia metoda na wrastające włosy. A dokładniej? Zgubnym rezultatem nieostrożnych depilacji lub zwyczajnie dyspozycji są nieduże ranki na skórze, zaczerwienione grudki bądź krosty. Potrafią także wystąpić stany zapalne, a wówczas wizyta u lekarza jest nieraz nieodzowna. Włoski ogólnie rzecz ujmując nie mogą wybić się przez skórę i zostają w niej. W w gruczołach łojowych zaczyna zbierać się ropa, a potem tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest dobrą możliwością, aby poradzić sobie z owym kłopotem.

Przed pierwszą sesją kosmetyczka przystawia do skóry czujnik SkinTel. Jego zadaniem jest przygotowanie obserwacji włosów i dobranie mocy wiązki laserowej. Lasery starszej generacji nie mają takiej opcji, dlatego przed wizytą trzeba zweryfikować, jakim sprzętem dysponuje określony salon. Inteligentny skaner analizuje parę paramentów jednocześnie, m.in. koloryt i zwartość włosów. W zasadzie nie musimy się zadręczać, iż urządzenie będzie wywoływało ból lub wystąpią oparzenia.

Dobre strony depilacji laserowej

Jako największy plus należy uznać zaoszczędzony czas, ponieważ w ogóle nie trzeba już więcej korzystać z kremów do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy troszczyć się o ciało tak, jak realizowaliśmy to do tej pory. Nie należy także nabywać kolejnych golarek, inwestować w kosztowne urządzenia do domu, fatygować się z rozgrzewaniem wosku oraz dyskomfortem. Klientki wybierają epilację z powodów typowo praktycznych. Mogą śmiało wyruszyć na plażę w bikini, nie muszą wstydzić się pojedynczych stojących włosków ani krost. Można cieszyć się jedwabiście gładką skórą! Sporym plusem dla Klientek depilujących bikini jest szansa znieczulenia niniejszego wyjątkowo czułego miejsca. Ochładzający żel łagodzi moc odczuwania stopniowych impulsów przesyłanych przez laser. Do kolejnych walorów można doliczyć brak efektów ubocznych po zabiegu (dobrze jest jednak zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zwykle niezwykle drogie, z tego względu warto przejrzeć lokalne propozycje i stwierdzić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził rabatów.

Interesujące fakty

W czasie trzeciej sesji laserem leczniczym Palomar Vectus mamy szansę usunąć około 90% włosów

Przy pomocy Palomar Vectus mamy szansę usuwać włosy nawet na dobrze opalonej skórze

W 1997 roku pojawił się laser aleksandrytowy, za pomocą którego można było ograniczać zbyteczne owłosienie

Można wyróżnić cztery typy laserów, wykorzystywanych współcześnie na potrzeby depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny oraz neodymowo yagowy.

Jeśli zaciekawiła Cię depilacja laserowa, wejdź w link i sprawdź najczęściej zadawane pytania.

depilacja laserowa Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok