Prawo Jazdy Torun - Szkoła jazdy Torun - Kursy jazdy Torun - Kurs na prawo jazdy kat b Torun - Kurs na prawo jazdy kat c Torun
Praktyczne kursy na prawo jazdy
Marzec 10, 2017
Tonery lublin - tusze Lublin - Tonery do drukarek Lublin - zamienniki do drukarek lublin
Gdzie kupić tusze i tonery do drukarek?
Marzec 11, 2017

Depilacja laserowa – zapewne każda kobieta chociaż raz słyszała o tym zabiegu. A czy wiecie na czym polega hirsutyzm. Trochę przypomina nazwę daleko wschodniej religii, aczkolwiek w ogóle to sformułowanie nie wiąże się z wiarą jak i magią. Hirsutyzm to przypadłość na którą choruje wiele pań w każdym miejscu na ziemi. Jest to medyczny termin nazywający po prostu nadmierne owłosienie. Panowie również mogą być narażeni na tą chorobę, aczkolwiek większość panów cieszy się dość obfitym futerkiem. Dla pań przeciwnie to absolutny koszmar.

U dziewczyn chorujących na hirsutyzm włoski rosną w wygórowanej ilości na różnych partiach ciała – w okolicach intymnych, na nogach i co najbardziej uciążliwe na twarzy. Musicie poświadczyć, że włosy na urokliwej, dziewczęcej twarzy nie prezentują się pięknie i urzekająco. A przecież każda z nas marzy o tym by być pociągająca i stylowa.

Jak ma się do tego wszystkiego zabieg depilacji laserowej? Epilacja laserowa skutecznie i bezboleśnie usuwa zbędne owłosienie z każdej części ciała. Jest to zabieg niezawodny, szczególnie rekomendowany kobietom chorującym na hirsutyzm. Wspiera leczenie tej nietypowej choroby, oddziałując na wygodę pacjentów.

Jeśli nie jesteś przekonana czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie odpowiedni, obligatoryjnie zaznajom się z poniższym poradnikiem dotyczącym procesie epilacji, jak i choroby hirsutyzmu.

Hirsutyzm czyli nadmierne owłosienie

Hirsutyzm uzewnętrznia się przesadnym owłosieniem w różnych miejscach. U kobiet z tym schorzeniem, gęste włosy wzrastają nie tylko na kończynach dolnych, pod pachami, czy w strefach pachwinowych, ale także na twarzy, co nie wygląda atrakcyjnie. Hirsutyzm pojawia się jako problem kosmetyczny. Czasami jest efektem zaburzeń hormonalnych. Jak możliwe jest że u przyciągającej, 100% dziewczyny pojawia się wąsik? Żeński organizm wytwarza równocześnie estrogeny ( żeńskie hormony), oraz androgeny, czyli hormony męskie. Czasami możliwe jest, że w efekcie dezorganizacji gospodarki hormonalnej pewne organy zaczynają tworzyć zbyt dużą liczbę hormonów płci męskiej. Skutkiem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, oraz w pozostałych miejscach. Innymi czynnikami hirsutyzmy są najczęściej policystyczne jajniki, przerost kory nadnerczy, czy choroba Cushinga. Za rozwój nadmiernego owłosienia u kobiet mogą odpowiadać także sterydy (stosowane w różnych terapiach) jak i anoreksja, która wpływa na obniżenie poziomu estrogenów.

W chwili zaobserwowania początkowych objawów hirsutyzmu sugeruje się spotkanie u ginekologa. Po kompletnym zbadaniu stwierdzi on diagnozę i zaleci właściwe środki, lub stwierdzi, że zbytnie owłosienie jest wyłącznie błędem kosmetycznym. Wówczas najwłaściwszym rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegu depilacji laserowej. W trakcie paru sesji raz na dobre pozbędziesz się nurtujących Cię włosów.

Depilacja laserowa w pigułce

Depilacja laserem nie jest zabiegiem adresowanym wyłącznie do kobiet narzekających na hirsutyzm. Są w stanie korzystać z niej korzystać wszyscy – kobiety i mężczyźni, którzy pragną mieć jedwabistą skórę na całe życie. Tak prawdą jest, że depilacja laserem w 100% eliminuje włosy z każdej partii ciała. I tak, możemy potwierdzić słowa tych którzy zapewniają, że jest to metoda bezbolesna. Stosowne nastawienie aparatury do natury skóry zagwarantuje Tobie komfort w trakcie poszczególnej wizyty. Najczęściej jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak odporne są Twoje włosy. W każdym razie wynik końcowy jest taki – całkowite usunięcie włosów i gwarancja, że włosy nigdy nie pojawią się.

W trakcie zabiegu epilacji (w taki sposób wygląda medyczna nazwa) urządzenie wysyła wiązkę energii, która zostaje pochłonięta przez melaninę włosa (barwnik). Rezultatem tego procesu jest trwałe osłabienie struktury włosa, który przestaje rosnąć i wreszcie odpada z skóry. Zabieg depilacji laserowej powinno się powtarzać co kilka tygodni. Spowodowane jest to cyklem rozwoju włosa. Promień laserowy absorbowany jest tylko przez włosy, które widoczne są na zewnątrz skóry. Włosy będące w okresie spoczynku (pod skórą) nie pozyskają odpowiedniej ilości emitowanych promieni minimalnej do ich osłabienia. Dopiero po paru wizytach wszystkie włosy zostają wyeliminowane.

Jak wspomina duża liczba pań, depilacja laserowa była dla nich szansą na lepsze życie. Czarne włosy rosnące na twarzy znikają po paru sesjach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie dziwi nas, że dziewczyny z hirsutyzmem decydują się na tą skuteczną formę terapii. Depilacja laserem to nie tylko zabieg kosmetyczny. To koło ratunkowe dla wszystkich dziewczyn, u których przesadzone owłosienie budzi znaczne kompleksy.

Jeśli jesteś jedną z takich kobiet, nie odwlekaj tego ani chwili dłużej. A może pragniesz po prostu zredukować włosy dla swojej wygody? W każdym razie umów się na konsultację w salonie kosmetycznym Beauty Medica. Obok tradycyjnych zabiegów estetycznych, instytut dostarcza profesjonalną depilację laserową przy użyciu innowacyjnego lasera diodowego Vectus. Ponadto jedną z chętniej nabywanych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie włosów z miejsc intymnych. Zależy Ci na tym by posiadać piękną i zadbaną skórę? My Tobie w tym pomożemy. Zapraszamy do Beauty Medica, gdzie ponownie poczujesz się wyjątkowa. Przejdź do witryny tutaj: depilacja Toruń

Strona używa cookies
Ok