Fumigacja palet - Fumigacja palet na eksport - Fumigacja palet drewnianych na eksport - Dezynsekcja palet - Fumigacja palet Warszawa - Fumigacja palet Gdynia
Fumigacja – metoda zwalczania szkodników drewna
4 marca, 2017
Zwalczanie korników Warszawa - Zwalczanie szkodników drewna - Szkodniki drewna - Jak pozbyć się korników - Usuwanie korników z drewna
Zwalczanie korników i innych szkodników
4 marca, 2017

Metody zwalczania insektów

Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników

Owady możemy spotkać w budynkach mieszkalnych, w dużych zakładach przemysłowych i w środowisku naturalnym. Zasadniczo mówiąc są naszymi sąsiadami, czy tego chcemy czy nie. Nie ma miejsca na świecie w którym nie rezydują insekty. Niektóre z nich przystosowały się nawet do bytowania w ekstremalnych warunkach – w temperaturze wynoszącej 40 stopni i w srogim mrozie. Jesteśmy najzwyczajniej w świecie skazani na życie z tymi głównie nieproszonymi towarzyszami.

Szkodniki takie jak pluskwy, karaczany, czy mrówki przenoszą uciążliwe dla zdrowia wirusy. Z kolei korniki niszczą drewno, powszechnie wykorzystywane do konstrukcji budynków jednorodzinnych. Nie zaskakuje zatem informacja, że każdy z nas pragnie je wyeliminować.

Sposoby usuwania pasożytów są rozmaite, od trutek po dezynsekcję gazową. Najistotniejsze jest żeby w poszczególnym przypadku skontaktować się z fachową instytucją specjalizującą się w dezynsekcji, która wybierze stosowne procedury i dobrze ochroni dom, czy też zakład produkcyjny.

Likwidacja pasożytów to bardzo często konieczność. A uwierzcie nam, insekty takie jak karaczany, czy pluskwy nie jednej osobie spędziły sen z powiek. Jeżeli podobnie masz problem z tymi paskudnymi insektami, zobacz co możesz uczynić, by usunąć je raz a dobrze.

Sposoby zwalczania pluskiew

Pluskwy domowe to małe (długość ciała pluskwy wynosi jedynie 6mm) insekty, które żywią się krwią żywych organizmów. Bardzo często możemy je odszukać w otoczeniu żywiciela, czyli na firankach okiennych, w szczelinach łóżek, czy w szafach. Ugryzienie pluskwy nie boli. Natomiast na powierzchni skóry osób uczulonych na te pasożyty może pojawiać się specyficzny i męczący obrzęk, podobny do ukłucia komara. Pluskwy w mieszkaniu to absolutny horror. Uwielbiają zwilgotniałe otoczenie, stąd też najczęściej można je zastać w domkach campingowych wybudowanych nad rzeką, lub w pobliżu lasu. Sposoby usuwania pluskiew są niezwykle niejednorodne. Przy wykryciu tych owadów dobrze jest dokładnie wysprzątać mieszkanie – odkurzyć i przemyć powszechnie dostępnymi preparatami chemicznymi wszelkie zakamarki. Jeśli to nie nic nie zmieni obowiązkowa jest wizyta firmy specjalizującej się w dezynsekcji. Pewnie przeprowadzi ona zabieg zamgławiania, który w 100% wyeliminuje pluskwy z obiektu.

Karaluchy – jak się ich pozbyć?

Patrząc na karalucha mamy dreszcze. Cienkie ciało wspierające funkcjonowanie w przyciasnych zakamarkach. Nóżki zapewniające chodzenie po pionowych pomieszczeniach i te czułki penetrujące zakamarki. Pasożyt jak z najbardziej przerażającego filmu, który żyje w naszych pokojach. Prusaki, czy bardziej fachowo nazywane karaczany prusaki ochoczo żyją w szpitalach, kuchniach, obiektach gastronomicznych i budynkach mieszkalnych gdzie mogą żywić się resztkami produktów konsumowanych przez człowieka. Te pasożyty brudzą produkty spożywcze i co szkodliwsze, przenoszą bardzo groźne patogeny takie jak cholera, dżuma, czy gruźlica. Zwalczanie karaluchów polega na stworzeniu specjalnej zanęty skonstruowanej z zaawansowanych płynów chemicznych.

Metody usuwania korników

Kornik drukarz, postrach leśniczych w całej Polsce, to szkodnik należący do żuków z grupy kornikowatych. Ten niewielki owad (długość korpusu sięga najwyżej 9 mm) torpeduje chore i stare drzewa, doprowadzając często do zniszczenia dużych ekosystemów leśnych. Przeważnie pasożytuje na świerkach pospolitych, aczkolwiek nie lekceważy takich gatunków drzew jak jodła, sosna i modrzew. Bitwa z tym szkodnikiem jest bardzo trudna, ponieważ korniki mnożą się w ekspresowym tempie. Ich 100 procentowe wyeliminowanie nie jest niewykonalne, ale jest dość trudne. Przynoszącą efekty techniką usuwania korników jest fumigacja. Jest to zabieg zwalczania szkodników drewna przy użyciu gazu lub dymu. Dezynsekcja gazowa zmierza do 100% redukcji korników, nie zagrażając przy tym konstrukcji drewna.

Pasożyty to kłopot z którym radzi sobie cały świat. Szkodniki występują bowiem obojętnie od warunków temperaturowych i gospodarczych. Szczególnie często ludzie wiążą występowanie insektów z brakiem higieny, co przedstawia tylko, jak niewiele o nich wiedzą. Dla porównania francuzy żyją w bardzo zamożnych budynkach mieszkalnych, gdzie mogą żywić się różnymi odpadkami. Zdarzają się sytuację również że spotykane są w gustownych kawiarniach, gdzie pracownicy dbają o standardy czystości. Nigdy nie wiesz gdzie masz możliwość napotkać owady. Ale jesteś już świadomy tego jak jesteś w stanie z nimi walczyć.

Insektpol to firma zwalczająca owady. Od kilku lat specjalizuje się w dezynsekcji, fumigacji i deratyzacji. Używając fachowych środków chemicznych w ekspresowym czasie likwiduje wszelkie owady z obiektów lokalowych i przemysłowych. Perfekcyjnie radzi sobie z likwidacją szkodników, które nie są przez nas zapraszane. Przedsiębiorstwo Insektpol dba o nasz komfort i zdrowie, oferując efektywne i innowacyjne sposoby eliminacji pasożytów. Dostarcza swoje usługi w takich miastach jak Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz, Łódź, czy Wrocław. Insektpol to zaufanie, dokładność i profesjonalizm w tępieniu insektów.

Zainteresowany/a usługą zwalczania owadów? Wejdź na witrynę przedsiębiorstwa Insektpol i umów się z fachowcami od dezynsekcji: zwalczanie pluskiew Warszawa

Strona używa cookies
Ok