Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń
Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało
19 października, 2016
Darmowa telewizja - Telewizja online - Telewizja internetowa - TVP1 i Polsat Sport za darmo
Darmowa telewizja w internecie – przygotuj się na nowy wymiar rozrywki
22 października, 2016

Oświetlenie w kuchni

oświetlenie podszafkowe oświetlenie nadszafkowe lampy LED lampy podszafkowe

Opracowanie oraz urządzenie kuchni w charakterze modernistycznym to aktualnie duże wyzwanie. Umeblowanie na idealny błysk, rozmaita kolorystyka, niebanalne wyjścia dotyczące struktury pomieszczeń i światło. Najczęściej kuchnia nie jest osobnym miejscem w apartamencie, ale współistnieje wraz z salonem jako tzw. aneks kuchenny. Tym bardziej należy więc zagospodarować otwartą powierzchnię, żeby była nie tylko wytworna oraz eksponowała temperament gospodarza, ale także w całości efektywna. Kuchennych „inwencji twórczych” w sieci oraz czasopismach odnajdziemy – mówiąc skrótowo – mnóstwo. Wybór mebli i innych sprzętów wcale nie powoduje aż tylu kłopotów co odpowiednie podświetlenie. W dzisiejszej kuchni powinno ono padać z paru punktów oraz co istotne – rozjaśniać powierzchnię „przygotowawczą”, mianowicie blaty, na których przyrządzamy potrawy. W takich okolicznościach trafnym projektem jest oświetlenie podszafkowe. Ażeby wnętrze naszego apartamentu absorbowało uwagę gości oraz zarazem było stabilne, można w przystępny sposób zainstalować podświetlenie przy schodach.

Najcieńsze oprawy meblowe

Podświetlenie LED w kuchni jest na dobrą sprawę konieczne. Po pierwsze – LED -y czerpią o 85% mniej mocy aniżeli pospolite żarówki, co niewątpliwie odczuje nasz portfel. Po drugie – dzięki niemu można błyskawicznie przyrządzić dania, myć naczynia oraz prowadzić kolejne czynności. Jeżeli poszukujemy niniejszej techniki do własnej kuchni, korzystnie byłoby abyśmy zaznajomili się z kolekcją przedsiębiorstwa Piraya. Zajmuje się wytwarzaniem oraz dostarczaniem podświetlenia meblowego oraz schodowego w typie LED i to w bardzo cienkiej oprawie meblowej – Super Slim. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii przedsiębiorstwu udało się wypuścić na rynek ultracienkie oświetlenie meblowe o grubości 4,5 (6,5) mm. Równocześnie wykorzystując moc zaledwie 3,5 W można otrzymać jasność 350 lumenów. Podświetlenie wcale nie wygląda „sztucznie”, albowiem panel LED posiada wysoki wskaźnik oddawania barw Ra>85. Lampy Piraya zostały ponadto zaopatrzone w załącznik dotykowy. Pozwala on włączać je i wyłączać je, gdy dotkniemy klosz lampy. Jest to unikatowe rozwiązanie na rynku, jakie łączy cechę ultracienkości oraz metodę bazującą na przełączniku mikroprocesorowym (jest wkomponowany w lampę na wysokości tylko 2,4 mm).

Oświetlenie podszafkowe – inspiracje

W przypadku lamp podszafkowych możemy znaleźć niemało przyciągających opcji w klasach: „Oświetlenie podszafkowe LED ECO” oraz „Oświetlenie podszafkowe LED Premium”. W pierwszej odszukamy podświetlenie CREO MINI ECO, jakie umożliwia rozrzucone oświetlenie identycznie jak świetlówka, posiada opatentowany profil i zdolność dyskretnego zamaskowania kabli w środku lampy. Tymczasem CREO MINI ECO ma najmniejszą grubość – jedynie 4,5 (6,5) mm. Projekty z grupy CURRO ECO są idealne nie tylko do kuchni, ale także do holu, przeróżnego typu wnęk i jako podświetlenie łazienki. Tymczasem DUO ECO ma na wyposażeniu podwójne lampy o sumie energii liczącej 700 lumenów (60 W). Jeżeli chodzi o podświetlenie LED Premium mamy możliwość przebierać spośród niemałej ilości gabarytów oraz wzorów lamp, których nie należy przyczepiać za pomocą śrub. Przykładowo oświetlenie z klasy Curro Super Slim zakłada się z wykorzystaniem silnej obustronnej taśmy. Podświetlenie Premium ma dużo zalet, m.in.: niewysoką temperaturę pracy (długookresowa żywotność lampy), niewielkie koszty eksploatacji, proste montowanie do mebli, nieobecność złączy spawanych lub zgrzewanych, niebanalny wygląd (wkomponowanie do każdego współczesnego pomieszczenia), skonstruowanie ze stali rdzoodpornej z aluminiowym radiatorem lampy oraz opcję zmiany żarówki LED.

Rodzaje lamp nadszafkowych

Na stronie internetowej firmy można wynaleźć również atrakcyjne koncepcje na podświetlenie umieszczane ponad szafkami. Do wyboru mamy lampy nadszafkowe w następujących klasach: kolorowe TORRO LED, TORRO STEEL LED, RUKO STEEL LED, NEVO LED i LUMIA LED. Wybrane lampy wyprodukowane są za pomocą techniki Super Slim, mianowicie charakteryzują się miniaturowymi gabarytami w odniesieniu do jasności oraz energii (100 luminów/W). Oświetlają pełną powierzchnią oraz są umieszczone na wysięgniku posiadającym grubość raptem 2,5 mm. Montaż jest nadzwyczaj nieskomplikowany, natomiast charakter wspaniale wkomponowuje się w modernistyczne wnętrza. Atutem lamp nadszafkowych jest nader wysoka intensywność – aż 350 luminów (jak żarówka o energii 35-40W) i szansa serwisu po uszkodzeniu żarnika. Ostatni typ ultracienkiej lampy LED – LUMIA LED – jest najprawdopodobniej najbardziej podobna do standardowej lampy. Aczkolwiek również i w tym przypadku kolista strona z przodu jest przytwierdzona na cienkim wysięgniku. Oświetlenie do instalacji nad szafkami można zakupić w czterech kolorach: brązowym, „ceglastym”, zielonym oraz stalowoszarym.

Stylowe oprawy schodowe

Przedsiębiorstwo Piraya, oprócz produkowania oświetlenia pod szafki kuchenne i lamp nadszafkowych, jest ponadto wytwórcą oryginalnych rozwiązań w zakresie podświetlania schodów. Konkretnie oprawy Vigo, która ma na wyposażeniu walcową soczewkę. To naturalnie dzięki niej światło pada we właściwy sposób na schody. Oświetlenie schodów niniejszego typu odróżnia się nietuzinkowym kształtem, rewelacyjnym efektem optycznym, skutecznym odbiciem światła, niską temperaturą pracy, produktywnym rozproszeniem światła. Klosz lampy posiada profil „łuku” i upodabnia się do szkła, właściwie nie zatrzymuje kurzu i jest wyposażony w fantazyjną folię z grafiką. Jeżeli zajdzie taka konieczność, możemy wymienić panel LED.

Więcej informacji znajdziesz na stronie pod linkiem – Oświetlenie pod szafki kuchenne

Strona używa cookies
Ok