Pompy ciepła Pompy ciepła Toruń Pompy grzewcze Pompy cieplne
Pompy ciepła – tanie ogrzewanie
19 października, 2016
oświetlenie podszafkowe oświetlenie nadszafkowe lampy LED lampy podszafkowe
Oświetlenie w kuchni
22 października, 2016

Szanowne Panie, zapewne wszystkie marzycie o pięknym i zadbanym ciele. Czytając magazyny nasz wzrok przykuwają ślicznie opalone modelki, o idealnych kształtach i urokliwym uśmiechu. Nie myślcie jednak, że dziewczyny z okładek prezentują się tak na co dzień. Ich wyglądu zawsze dogląda sztab ludzi maskujących ich wady. W erze technologii komputerowej nie można obejść się także bez cyfrowych przeróbek zdjęć, zatem często to co wprawia nas w kompleksy, jest po prostu nie realne.

Aby czuć się dobrze we własnej skórze powinnyście zacząć od niewielkich rytuałów pielęgnacyjnych. Zdrowe odżywianie i pół godzinny trening po południu (a nie wysiłek!), to pierwsze kroki dzięki którym osiągniesz sukces na drodze do ładnego wyglądu. Na szczęście są nieco upraszczają nam uzyskanie efektów z okładek naszych ulubionych gazet. Jednym z nich jest depilacja laserowa, która ułatwia pozbycie się zbędnego owłosienia. Jeżeli jesteście zainteresowane tym naprawdę nieinwazyjnym zabiegiem, poniżej uzyskacie odpowiedzi na pytania w temacie trwałej depilacji.

Czy podczas depilacji laserowej odczuwa się ból?

Skądże, depilacja laserowa jest metodą w 100% bezbolesną. Jeżeli podczas depilacji odczuwałaś ból, oznacza to, że parametry lasera zostały nieadekwatnie ustawione, lub osoby dokonujące zabiegu nie były właściwie wyszkolone. Laser stosowany w fotoepilacji musi być odpowiednio ustawiony pod względem kolorytu skóry i poziomu melaniny. Przecież każda z nas jest inna.

Jak działa depilacja laserowa?

Depilacja laserowa, a właściwie epilacja laserowa to zabieg opiera się na naruszeniu macierzy włosa. Światło lasera przenika w głąb włosów przy pomocy pigmentu, czyli melaniny. W ten sposób włos traci komórki odżywcze, przez co przestaje się regenerować, co w rezultacie prowadzi do jego całkowitej utraty. I to w sposób trwały.

Dlaczego zabieg depilacji podzielony jest na kilka sesji?

Trwałe usunięcie owłosienia następuje dopiero po kilku wizytach. Najczęściej wykonuje się 5 występujących po sobie zabiegów. Jest to efektem cyklu wzrostu każdego włosa. Cykl wzrostu włosa złożony jest z 3 faz – wzrostu (anagen), przejścia (katagen) i spoczynku (telogen). Bezproblemowo depiluje się włosy podczas 1 fazy, dlatego też następujące po sobie zabiegi powtarza się w odpowiednim odstępie czasu, kiedy część włosów osiągnie fazę anagenu.

W jakich sytuacjach depilacja laserowa nie jest wskazana?

Z zabiegu depilacji laserem nie mogą skorzystać kobiety w ciąży i osoby, cierpiące na te choroby: bielactwo, łuszczyca, opryszczka, cukrzyca, zakrzepica i owrzodzenie żylakowate. Przed zabiegiem należy zaprzestać korzystania z solarium (na 5 tygodni przed) i z używania środków samoopalających (na 2 tygodnie przed). Niewskazane jest również używanie substancji z retinolem, zażywanie antybiotyków, picie herbat ziołowych (szczególnie dziurawca i nagietka) i picie herbat o właściwościach wyszczuplających. Wspomnę również, że na promień lasera nie zareagują włosy o niskim stężeniu melaniny, o jasnym odcieniu i siwe, dlatego osobom o takim odcieniu włosów odradza się zabiegi depilacji laserem.

Przed zabiegiem, czyli przygotuj się do depilacji laserem

Możesz być pewna, że w specjalistycznych gabinetach świadczących zabiegi kosmetyczne pracownicy udzielą Ci niezbędnych porad, aczkolwiek zawsze warto jest się przygotować zawczasu. Przed epilacją należy dokładnie umyć swoje ciało. Po kąpieli nie używaj żadnych kremów i balsamów o właściwościach nawilżających. Skóra nie może być niczym posmarowana, gdyż może to zredukować rezultaty depilacji. Pamiętaj o odstawieniu wszelkich preparatów i napojów zawierających substancje fotouczulające (retinol, witamina C, dziurawiec i nagietek). Przestrzeganie tych reguł, sprawi, że, bardzo szybko osiągniesz upragnione efekty.

Depilacja laserowa w samych superlatywach

Depilacja laserowa gwarantuje trwałe usunięcie owłosienia. Oznacza to, że po przeprowadzeniu całej serii zabiegów na właściwej partii ciała nie znajdziemy ani jednego włoska. Depilacja laserem jest , co dla wielu bardzo ważne, bezbolesna i nie generuje żadnych efektów ubocznych. Pozwala uzyskać upragniony efekt bez naruszenia skóry, nawet w najbardziej wrażliwych miejscach (np.: bikini czy pachy).

Zabiegi upiększające, takie jak epilacja laserowa nie tylko wpływają na wygląd naszej skóry, ale gwarantują nam lepsze samopoczucie. Laserowe usuwanie owłosienia to także spora oszczędność czasu, ponieważ już nigdy więcej nie będziecie musiały korzystać z maszynki do golenia. W poszukiwaniach idealnego gabinetu kosmetycznego, zwróćcie swoją uwagę na Endomed, oferujący precyzyjną metodę depilacji laserowej. Firma korzysta z lasera medycznego Palomar Vectus, który gwarantuje perfekcyjne rezultaty nawet po 3 zabiegach. Dokładne informacje o zabiegach depilacji laserowej znajdziecie na tej stronie: depilacja Toruń.

Strona używa cookies
Ok