Piwo kraftowe - Maszyny rozlewnicze do piwa - minibrowary
Browar kraftowy – jak warzyć piwo
30 sierpnia, 2020
mieszkania Toruń - home staging biuro nieruchomości
Nieruchomości Toruń – Dom od developera
30 sierpnia, 2020

Dzisiejsze dni to ciągły postęp modelu konsumpcjonizmu. Ludzie kupują, nieprzerwanie szukają kolejnych rozwiązań i pragną mieć więcej i więcej. Nic nie jest argumentów na to, iż wkrótce będzie zupełnie inaczej. Zakupywanie wartościowych towarów to pierwsza sprawa, ale pozostają przecież oprócz nich środki czystości, produkty spożywcze – słowem to, co jest nam potrzebne do funkcjonowania. Lwia część ludzi sprowadza swoje życie do ciągłego zabiegania i przez to, nie zostaje nam zbyt wiele czasu na chodzenie po sklepach. Rozwiązaniem może stać się sklep internetowy – który może przynieść okazałe dochody.

 

Sklep internetowy – czemu się opłaca i jak go stworzyć?

Każdy z nas łatwy wyliczy spore grono modelowych osób, praktycznie w ogóle nie planujących odpoczynku. Nabywają produkty hurtowo w markecie raz na dwa tygodnie, by zaoszczędzić sobie nieustannego wychodzenia po niezbędne zapasy. Teraz część sklepów poszła krok naprzód i gwarantują im dostawę zakupów pod drzwi.

Przeanalizowana już tematyka dotyczy przede wszystkim ludzi zarobionych, tkwiących w nieskończoność w miejscu pracy. Nie wyglądają na zachwyconych, jak należy udać się na świąteczny shoping. Tacy ludzie chętnie wykorzystują wtedy e-sklep i hurtowo kupują gifty dla rodziny. Tak więc – to oni będą naszą grupą odbiorców, i co widać w analizie – bardzo szeroką.

 

Poznaliśmy najważniejszy cel utworzenia sklepu online, teraz winniśmy przemyśleć jak ów sklep ma wyglądać. Nie ma sensu próbować osiągnąć niemożliwego. Jeśli sklep internetowy ma Wam przynieść konkretne profity, w takiej sytuacji zaczynamy od tak zwanej analizy SWOT. Ocena silnych i gorszych stron, perspektyw i niebezpieczeństw to totalna podstawa. Odnosi się to zarówno do naszego nowopowstałego sklepu, jak i rywalizujących podmiotów. Powinniśmy dowiedzieć się jakie parametry generują, gdzie możemy uzyskać nad nimi przewagę.

 

Kolejna sprawa to określenie grupy odbiorców. Nie ma tutaj reguły. Założony przez nas sklep internetowy może być skierowany do Nabywcy ogólnego, który będzie mógł wybierać spośród wielu typów produktów, ale także przykładowo zapraszać do siebie głównie kobiety, przez szeroką gamę kosmetyków do wyboru. W tym przypadku najważniejszy jest Twój plan biznesowy. Sumiennie sprawdźcie, czy dotarcie do Klientów z całej Polski lub za granicę jest możliwe z dostępnym budżetem. Może tak się zdarzyć, iż trzeba będzie ograniczyć się do konkretnego obszaru – np. miasta.

Nie wolno zapominać, że stworzenie sklepu internetowego wiąże się bezpośrednio z działalnością gospodarczą. Opcje w tym przypadku są dwie:

  • Jeżeli otwierasz nową firmę, koniecznie należy zarejestrować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, wygenerować REGON w Urzędzie Statystycznym, przypilnować formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Gdy Twoja firma już działa, powinieneś wyłącznie nanieść zmianę w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), uzupełniając je o zapis dotyczący handlu w sieci.

 

Bardzo ważna kwestia tyczy się produktów. Kiedy już ustalimy czy zaoferujemy coś specjalistycznego, z wąskiej działki, czy też produkty uniwersalne, produkowane na dużą skalę, skupiamy się na odpowiednim wyselekcjonowaniu kolportera. Sumienność, punktualność i bycie godnym zaufania, to musi być lista walorów, na którą wypada mieć baczenie. Rzecz jasna ważny dla nas będzie też uzyskana jakość w stosunku do wygenerowanych kosztów. Taniej nie oznacza zawsze lepiej i odwrotnie. Masz już dostawcę? Teraz należy dopracować opisy towarów. Dlaczego ma to niebagatelne znaczenie

Zanurzamy się w tym momencie w sferę promowania. Nie wystarczą nam opisy dostarczane przez producentów. Gdy chcemy w niedługim czasie zwrotów inwestycji, to wtedy należy poświęcić czas na jedyne w swoim rodzaju opisy produktów – łatwo do zapamiętania dla Klientów, ale także przygotowane zgodnie z zasadami pod SEO, by wyszukiwarka taka jak Google oceniła naszą jakość pozytywnie. Jeżeli nasza treść była już wcześniej gdzie indziej – nasza wyrocznia zakwalifikuje Was negatywnie i nie zapewnimy sobie czołowej pozycji w wynikach wyszukiwania. Opcje mamy dwie – albo redagujemy takie opisy samodzielnie lub też, co zalecamy, zatrudniamy do tego eksperta od SEO.

 

Sprawy związane z produktami już za nami – przyszła kolej na zapewnienie Klientom odpowiednich form płatności. Do często spotykanych zaliczamy:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Bez wątpienia będziemy chcieli także dać Partnerom zapłatę za pobraniem i z góry. Kluczową sprawą jest to, żeby formy płatności były właściwie zabezpieczone– np. przy pomocy szyfrowania SSL. Bezpieczeństwo transakcji z pewnoscią wpłynie pozytywnie na zaufanie Odbiorców.

 

Sklep internetowy – kwestie techniczne

 

Pomysł jest, konkurencja została zadbana, mamy już biznes plan i właściwie przygotowane do sprzedaży produkty? Przejdźmy zatem do spraw związanych z zapleczem technicznym.

Kwestia oprogramowania może zdecydować o naszym sukcesie lub braku takowego. Jeśli chcecie mieć pewność, że wybierzecie właściwe – zapytajcie biegłego w tej dziedzinie. Czasami wystarczy chociażby bezpłatny software, ale jeśli nasz sklep ma się rozwinąć na dużą skalę – lepiej przeznaczyć środki na full serwis, a nawet na indywidualne oprogramowanie.

 

Domena może być dostarczona w parze z oprogramowaniem, ale też nie zawsze. Jeżeli tak nie będzie – to w takiej sytuacji będzie trzeba takową zakupić. Jak wygląda dobra domena dla sklepu internetowego? Łatwa do zapamiętania, prosta nazwa nawiązująca do oferty sklepu i taka, którą nasz Klient powtórzy później innym .

W przypadku hostingu szczególnie skupiamy się na rozmiarze i limitach związanych z transferem – naszym zadaniem będzie dostosowanie hostingu do potrzeb naszego sklepu. Nie korzystajmy tutaj darmowych hostingów – niosą za sobą one zbyt wiele restrykcji, negatywnie wpływających na naszą pracę.

sklep internetowy

Strona używa cookies
Ok