Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna
21 września, 2020
Turystyczny termos – który najlepszy i jak go znaleźć?
21 września, 2020

Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów

Jak wybielać zęby, aby otrzymać spodziewany rezultat?

Wybielanie zębów, zwłaszcza profesjonalnymi metodami od stomatologa jest uznawane za jeden z najbardziej skutecznych zabiegów estetycznych . W zależności od metody, można bez problemu uzyskać biel zębów nawet o parę tonów. Przede wszystkim wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, pojawiających ze względu na włączenie do posiłków na przykład kolorowej diety.

Pośród spożywanych przez pacjentów pokarmów i napojów jest wiele produktów, jakie zmieniają kolor zębów. Do głównie wymienianych należą soki, kawa lub niektóre kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne aby możliwe było niwelowanie efektów pochłaniania barwiących pokarmów, dlatego że białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Zdarza się jednak, że nawet leczone zęby mają żółty kolor. Rozwiązaniem tego problemu są zabiegi wybielania zębów. Obok codzienniej pielęgnacji znanymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą zdecydować się na fachowe wybielające zabiegi w klinice dentystycznej, na przykład naświetlania specjalnymi lampami.

Najlepsza lampa wybielająca zęby

Najskuteczniejsze fachowe przywracanie bieli zębów działa na zasadzie naświetlania ich zaprojektowanymi do tego specjalnymi lampami. Taki sposób wybielania zapewnia najlepsze efekty już po jednym razie.

Pośród najbardziej znanych lamp wybielających zęby jest lampa Beyond, innowacyjna technologia, oferująca przyzwoite oraz trwałe skutki nawet po pojedynczym zabiegu wybielania zębów. Oprócz tego ten sposób niszczy do 96% bakterii zbierających się w jamie ustnej i minimalizuje stany zapalne przyzębia, a także wspiera hartowanie kompozytów i wypełnień dentystycznych. Tak więc wybielanie zębów, choć najbardziej pożądane, nie jest jedynym pozytywnym skutkiem zabiegu.

Lampa Beyond jest nowoczesnym urządzeniem, zdolnym do obracania ramienia w zasięgu 360°, dzięki czemu może zostać dopasowywana do dowolnej pozycji pacjenta, co polepsza dokładność pracy i wygodę. Co więcej także natężenie naświetlania lampy może zostać dobrana do potrzeb pacjenta, według zaleceń dentysty. Natężenie lampy może mieć trzy warianty: intensywne, standardowe lub łagodne w zależności od tego, jak rozległe są przebarwienia.

Więcej metod wybielania

Wielu marzy o promiennym oraz całkowicie białym uśmiechu. Z tej przyczyny na rynku dostępne są ciekawe metody wybielania, na jakie można wypróbować. Jednym z najpowszechniejszych są oczywiście pasty wybielające do zębów. Dość dobrze eliminują przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby, ale nie uszkadzają szkliwa. Tak samo znane są lakiery, paski oraz żele wybielające do samodzielnej aplikacji. Są one dostępne na przykład w aptece albo w sklepach, ale zwykle to nie do końca dokładny sposób rozjaśniania zębów. Szczególnie w obszarze między zębami.

Niewiele osób ma świadomość, że skutecznym sposobem na wybielenie zębów jest profesjonalne usunięcie płytki nazębnej klinice stomatologicznej na przykład przez zabieg scalingu. Usunięcie kamienia i przebarwień gwarantuje rozjaśnienie zębów. Kolejnym sposobem wykonywanym u stomatologa są też wybielające nakładki. W odróżnieniu od tych sprzedawanych w aptece są na wymiar dobrane do pacjenta na bazie wycisku jego zębów. Pacjent sam nasuwa nakładki po wizycie u stomatologa oraz używa według wytycznych dentysty.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Jak sprawić, żeby wybielanie było efektywne oraz w pełni bezpieczne? Podstawą bezpiecznego wybielania jest konsultacja ze stomatologiem. Jak obecnie mamy świadomość, że wszelkie domowe metody, choć na pierwszy rzut oka dają efekt, w rzeczywistości rysują szkliwo oraz łatwo drażnią dziąsła. Dentysta fachowo pomoże sprawdzić, jaka metoda z tych polecanych na rynku, będzie najlepsza dla pacjenta. Oprócz tego oceni zdrowie jamy ustnej oraz stwierdzi, czy przed zabiegiem wybielania potrzebne jest najpierw leczenie.

Bez względu na sposoby wybielania , należy pamiętać o tym, aby były one ze sprawdzonych źródeł. Szeroko dostępne żele czy nakładki wybielające warto nabyć w sprawdzonych punktach lub z polecenia stomatologa. Okazyjne promocje nie dają gwarancji bezpiecznego efektu wybielenia zębów. Dlatego warto zdecydować się na fachowe wybielanie w klinice stomatologicznej. Tak mamy gwarancję, że dentysta wykorzystuje certyfikowane wyroby, a na podstawie swojej wiedzy wykona bezpieczny zabieg.

Kiedy pojawiają się rezultaty wybielania ?

Warto zauważyć, że wybielanie nie działa momentalnie. Na przykład wybielanie techniką nakładkową zajmuje parę tygodni. Wybielanie lampą przyniesie szybki rezultat, ale należy mieć na uwadze to, że zęby na kilka dni mogą być nadwrażliwe. Zazwyczaj po zabiegu wybielania należy również przenieść się na tzw. białą dietę, żeby nie zepsuć dopiero co uzyskanego rezultatu. Jeśli będziemy słuchać zaleceń stomatologa, rezultat wybielania będzie trwały.

Efektywność wybielania zębów

W jakich sytuacjach wybielanie nie przynosi efektu? Usunięcie przebarwień wynikających z diety odkrywa naturalny kolor zębów, a one często nie są całkiem białe. Zdarza się, że zęby naturalnie są lekko żółte, kremowe, a czasem nawet sine. Zdarza się tak, że zęby zmieniają kolor na przykład z powodu stosowanych leków lub w przypadku martwych zębów. W takiej sytuacji nie osiągniemy całkowitej bieli środkami wybielającymi z drogerii, ani profesjonalnym zabiegiem wybielania w klinice stomatologicznej.

Jak sobie radzić, gdy zabieg wybielania zębów jest nieskuteczny? W takim przypadku sięgamy po inne zabiegi estetyczne dostępne u stomatologa. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z licówek dentystycznych. Te cienkie nakładki, jakie na stałe zakładamy na zęby, mają wiele zalet. Oprócz tego, że możemy dopasować ich kolor według chęci pacjentów, dzięki licówkom dentysta może dokonać też drobnej poprawy kształtu zębów (np. usuwanie diastemy). Dlatego też należy przed zabiegiem wybielania skonsultować się ze stomatologiem, aby ocenił, jaka metoda będzie dla nas najbardziej skuteczna.

edclinic.pl/wybielanie-zebow-lampa-beyond

Strona używa cookies
Ok