Chicago Pneumatic Polska
Zalety narzędzi pneumatycznych
17 grudnia, 2016
Dj na imprezy klubowe dj na eventy dj Łódź
Dobry Dj na event
21 grudnia, 2016

Technologie teleinformatyczne to rozbudowane pojęcie, obejmujące technologie związane z przekazem danych. Wśród technologii teleinformatycznych można wyróżnić media komunikacyjne (sieć internetowa, telefonia i tak dalej) oraz media powiązane z przechowywaniem informacji (dyski twarde pendrive’y i tym podobne). Warto zaznaczyć technologia teleinformatyczna umożliwia ponadto transfer danych pomiędzy sprzętem sieciowym a tym samym realne jest skonfigurowanie bardziej skomplikowanych systemów sieciowych, w tym systemów bezpieczeństwa.

Systemy bezpieczeństwa w praktyce

To różnorakiego systemy, których rolą jest monitorowanie zagrożeń oraz usprawnienie komunikacji bądź poruszania się po konkretnym budynku. W niniejszym tekście szczegółowo przybliżymy kilka spośród nich i pokażemy przykłady urządzeń i systemów szeroko stosowanych dla zapewnienia bezpieczeństwa i ułatwienia pracy.

System sygnalizacji pożarowej – technologia Zettler

System sygnalizacji pożaru to kompleksowe rozwiązanie mające na wykrywać skupiska ognia jak i powiadamiać o nim. Jego głównym zadaniem jest szybkie wykrycie ogniska pożaru, dzięki czemu osoby znajdujące się w obiekcie mogą natychmiastowo oraz bez przeszkód się ewakuować. Dodatkowo dzięki błyskawicznej reakcji, istnieje wielka szansa, że pożar zostanie powstrzymany, a straty związane z ogniem będą lżejsze.

Taki system składa się między innymi z czujek oraz ostrzegaczy, które są w stanie efektywnie realizować swoją rolę jedynie podczas, gdy zostaną podpięte do dedykowanego oprogramowania. Ponieważ mając odpowiednie oprogramowanie system można tak ustawić, żeby na przykład w sytuacji pożaru, system błyskawicznie dostarczał komunikat do PSP. Tę oraz wiele innych funkcji gwarantuje technologia Zettler MZX i Zettler ZX.

Jednostki sygnalizacji pożarowej oparte na technologii Zettler MZX i Zettler ZX to jedno z najświeższych rozwiązań jeśli chodzi o tego typu systemy. Technologia Zettler MZX i Zettler ZX współpracuje nie tylko z nowoczesnymi systemami, ale również tymi . Stąd nie ma powodu, aby się martwić tym, że decydując się na ten system, za przykładowo dwa lata zajdzie potrzeba, aby wymienić wszystkie urządzenia, by zachować wysoki standard bezpieczeństwa. Nie ma też powodu do obaw, że system Zettler MZX i Zettler ZX nie będzie będzie w mógł wykorzystać wszystkich funkcjonalności, gdyż ze zdecydowaną większością urządzeń system ten funkcjonuje bez zarzutu. Nie trzeba więc inwestować dodatkowych funduszy w unowocześnienie sprzętów sygnalizujących.

Systemy kontroli dostępu na przykładzie kontroli Kantech

System kontroli dostępu umożliwia łatwo poruszać się na terenie obiektu za sprawą dedykowanej karty wytwarzającej pole magnetyczne. Takie rozwiązanie posiada wiele korzyści, a są to: poprawa bezpieczeństwa – system umożliwia w kilkanaście sekund ocenić, w którym miejscu na terenie firmy przebywa określona osoba, kto siedzi w pomieszczeniu X, albo o jakiej porze ktoś opuścił budynek. W razie niebezpieczeństwa pożarowego mamy możliwość od razu zweryfikować, czy przykładowo wszyscy opuścili budynek.

Taki system daje ogromny komfort, ponieważ poszczególne drzwi otwiera pojedyncza karta, dzięki temu nie ma konieczności, aby przy sobie nosić kilkudziesięciu zbiorów kluczyków żeby wejść do środka. Następną jego korzyścią to proste administrowanie – każda karta ma niepowtarzalny numer identyfikacji, co umożliwia zarządzać dostępami niezależnie od liczby ludzi. Do każdej karty można udostępnić nieograniczony dostęp do wszystkich wnętrz albo tylko do jednego – system daje możliwość łatwo zarządzać pozwoleniami. Jednym z najchętniej wybieranych i używanych systemów jest metoda proponowana przez firmę Kantech.

Kantech to funkcjonująca od trzech dekad marka doświadczona w tworzeniu oraz obsłudze połączonych technologii kontroli dostępu, przeznaczonych dla małych oraz większych instytucji Kantech oferuje technologię współdziałającą z systemem przeciwpożarowym. By system kontroli dostępu Kantech był w pełni efektywny, potrzebuje on kilku podstawowych akcesoriów, takich jak przykładowo zwora elektromagnetyczna.

Monitoring wizyjny: American Dynamics i ich niezastąpione kamery Illustra

System monitoringu wizyjnego umożliwia sprawować dozór nad firmą, terenu w obrębie niej, bądź nad osobami przebywającymi się w budynku. Monitoring sprawdza się w wielkich placówkach przykładowo szkoły, placówki urzędowe, biura lub szpitale, ale również na osiedlach lub w lokalnych sklepach.
Fundamentalnym zadaniem podglądu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa ludzi i samego miejsca, np. w sytuacji wystąpienia płomienia można natychmiast zbadać stopień niebezpieczeństwa i inne.

Dozór pozwala też rejestrować działania niechciane, takie jak kradzież czy celowe demolowanie sprzętu. Dodatkową wartością korzystania z monitoringu jest zminimalizowanie wydatków związanych z ubezpieczeniem budynku. Monitoring jest też przydatnym narzędziem, za sprawą którego można zweryfikować to, jak zatrudnieni pracownicy wywiązują się ze swoich obowiązków. Jeżeli idzie o sprzęt monitorujący, warto przyjrzeć się dokonaniom firmy American Dynamics. American Dynamics to znany na całym globie wytwórcą sprzętu dedykowanego do monitoringu wizyjnego. Firma działa od prawie 50 lat. Jednymi spośród najpopularniejszych sprzętów elektronicznych produkowanych przez firmę American Dynamics są kamery Illustra – linia kamer sieciowych .

Kamery Illustra są bezprzewodowe, obraz, który jest z nich przesyłany jest formatowany na postać cyfrową i nagrywany prosto na dysk twardy. Film rejestrowany przez kamery Illustra charakteryzują się znakomitą jakością (Full HD). Pośród rozległej oferty kamer Illustra można wyróżnićkamery przeznaczone do wewnętrznego montażu jak i zewnętrzne, kamery o minimalnych wielkościach, kamery kopułkowe, lecz również kamery tradycyjne. Kamery Illustra są łatwe w montażu, możemy je zamontować na ścianie lub pod sufitem. Technologia zaprojektowana przez American Dynamics umożliwia nagrywać w nocy gdyż kamery Illustra są wyposażone w nagrywanie w podczerwieni

Zdecydowanie więcej na temat systemów, oprogramowania i narzędzi, masz możliwość przeczytać w witrynie specjalizującej się w tym obszarze, znajdziesz tam przykładowo szczegóły na temat kamery Illustra, a także innych technologii wspomnianych w w tym materiale.

Strona używa cookies
Ok