Biogazownie pochodnie do spalania biogazu instalacje na biogaz
Budowa instalacji biogazowej
19 listopada, 2016
Filmy i seriale online bez żadnych limitów filmy z lektorem i z dubbingiem, filmy cda zalukaj
Filmy najlepszej jakości online
30 listopada, 2016

Scenografia dźwiękowa wesela polsko-angielskiego

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Jeżeli Ty i Twój partner pochodzicie z odmiennych krajów i jesteście innego wyznania…

Wesela mieszane to nie lada wyzwanie. Primo – powinniśmy sprawić, by familie obu stron przybyły zgodnie z harmonogramem, secundo – podczas świętowania powinny się obustronnie rozumieć, zatem obowiązkowe są osoby, które znają oba języki, po trzecie – program instrumentalny musi być skutecznym kompromisem, co oznacza, że wypada go przystosować do gustu Panny Młodej oraz Pana Młodego. Na takiej uroczystości dobrze sprawdzi się dj – wodzirej, który opracuje scenerię dźwiękową w oparciu o oczekiwania Młodej Pary. W Polsce regularnie zatrudnia się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-węgierskie, polsko-portugalskie, polsko-słowackie, polsko-kanadyjskie, czy polsko-włoskie. Podczas ich aranżowania występuje dużo problemów, jakimi nie muszą zadręczać się osoby mające swoje korzenie w jednym kraju. W przypadku wesela par „mieszanych” należy postawić na „szczyptę obyczajowości” rodzimej i egzotycznej. Dotyczy to wszelkich zwyczajów, posiłków, kapeli i najważniejszych atrakcji. Kluczowym kłopotem może być język, więc warto na ową uroczystość zatrudnić translatora, jeżeli Państwo Młodzi, członkowie rodziny lub przyjaciele niestety nie mogą tego wykonać. Na bieżąco będzie tłumaczył wystąpienia i komentował wybrane zwyczaje.
W jaki sposób więc zjednoczyć dwie obyczajowości, niepodobne doświadczenia oraz sprawić, by goście nie „padali z nudów”?

Zatrudniając dj’a ze znajomością języków obcych

Dobry dj na wesela mieszane wie w jaki sposób scalić podczas imprezy dwie odrębne obyczajowości. Każda rodzina będzie przypuszczalnie zupełnie inaczej przygotowana do tej uroczystości, więc wszelkie dysonanse powinien on mądrze wykorzystać. Bez względu na to, na którego dj’a – wodzireja się zdecydujemy. Powinniśmy jednakże zwrócić uwagę na parę rzeczy:

  • jego doświadczenie w organizowaniu tego typu zabaw (rzućmy okiem w jakiej liczbie naprawdę uczestniczył)
  • umiejętności wokalne, muzyczne czy wodzirejskie (trzeba popatrzeć na filmy z uroczystości, które przedtem zostały przez niego zorganizowane)
  • zdolność wytwarzania pozytywnych emocji u gości uczęszczających w podobnych ceremoniach (m in. na filmikach widać, iż zaproszone osoby na rozmaitych zabawach fajnie się bawią)
  • swoboda w dogadaniu się co do niuansów
  • spisanie umowy z wszelkimi szczegółami ile kosztuje usługa, koszt przedłużenia okresu grania, repertuar, warianty atrakcji itp.)
  • detale – mianowicie wszelakie sprawy, jakie będą istotne w tym dniu, a jakie chwilowo „utonęły” pod mnóstwem innych (profesjonalizm dj’a, m in. savoir-vivre, właściwy strój, punktualność)
  • rozrysowanie „Planu B”, a mianowicie następnego scenariusza, jaki w przypadku niemożliwości wdrożenia zasadniczego „wejdzie w” jego miejsce

Zostaje jeszcze pytanie: czy gościć dj’a alkoholem w trakcie przyjęcia? Z jednej strony raczenie czy to alkoholem, czy to kawałeczkiem weselnego tortu nie musi wzbudzać poważniejszych zastrzeżeń. Z drugiej strony – nikt nie pragnie mieć na tak istotnym wydarzeniu kogoś odpowiedzialnego za muzykę, która odpoczywa „pod stołem” zupełnie zawiana… Należałoby wybrać wyjście pośrednie, mianowicie przekazać jeden oddzielny stolik dla wodzireja z przysłowiową „odrobiną” dobrego trunku. W przeciwnym przypadku cała zabawa może niespodziewanie się zakończyć, natomiast goście będą rozczarowani i momentalnie udadzą się do domów.

Jakie zabawy może zaproponować dj?

Opcji jest naprawdę wiele. Możemy zasugerować swoje koncepcje albo zdać się w pełni na wyobraźnię dj’a Gry można podzielić na atrakcje powiązane z „przedbabinami”, gry taneczne, losy itp. Ważne jest, by wymieszać rozrywki integracyjne (na których rodzina i przyjaciele posiadają szansę rozmawiać ze sobą oraz się bawić), tradycyjne (chłopiec czy dziewczynka, sznurek i taniec albo celowanie do bramki), neutralne (by uniknąć nudy podczas uroczystości weselnej). Trafnym pomysłem są także quizy, gdzie do zdobycia jest taniec z Panną Młodą bądź Panem Młodym. Na międzynarodowym weselu nie powinny pojawić się zabawy o intensywnym nacechowaniu erotycznym, obsceniczne bądź upokarzające którąś ze stron. Wodzirej może uzbierać przybyłych do odtańczenia państwowego tańca konkretnego kraju, np. kazaczoka, chodzonego, kankana, trojaka. Nim powstanie program atrakcji należałoby pogawędzić z rodzicami, dziadkami i pozostałymi gośćmi o ceremoniałach państwa, z jakiego pochodzą i wybrać wraz z nimi te najbardziej trafne. Jeśli wynajmiemy dj’a na wesele międzynarodowe, należy z nim bezwzględnie opracować wszystkie drobiazgi. Powinien zespolić wielorakie rodzaje muzyki, by każdy z gości miał okazję bawienia się przy ulubionych melodiach.

O tym trzeba wiedzieć!O tym nie możemy zapomnieć!

W czasie brytyjskiego wesela rodzina i przyjaciele indywidualnie płacą sobie za alkohol. Odstępstwem od tej reguły jest szampan, za który opłatę reguluje rodzina Młodej Pary. Owym szampanem wznosi się toast za współmałżonków na początku ślubu.

Jeżeli jesteś zainteresowany wynajęciem dj’a na wesele, kliknij w ten link – dj na wesele polsko-angielskie

Strona używa cookies
Ok