Turystyczny termos – który najlepszy i jak go znaleźć?
21 września, 2020
Najem lub sprzedaż mieszkania z pomocą biura nieruchomości
29 września, 2020

Sprzątanie biur i zakładów pracy

Czyste biuro lub innego typu zakład pracy to jeden z najważniejszych elementów, na które klienci zwracają uwagę, nawiązując kontakt z firmą. Chcąc robić pozytywne wrażenie na osobach, które przekroczą próg budynku, należy zadbać o porządek. W zależności od powierzchni dwie lub jedna osoba czyszcząca na etacie może nie wystarczyć, z tego powodu duża ilość firm rozważa wynajęcie fachowej firmy sprzątającej. Z reguły współpraca ze specjalistami w zakresie sprzątania, jest zarówno wygodne, jak i oszczędne. Z uwagi na to nic dziwnego, że firmy sprzątające okazują się o wiele bardziej popularne. Co raz częściej zdarza się, że z takich usług korzystają również osoby , zatrudniające do sprzątania swoich mieszkań i domów.

Jakie usługi oferują firmy sprzątające?

Oferta firm sprzątających zawiera sporo czynności porządkowych. W chwili podjęcia współpracy z firmą sprzątającą, trzeba jasno wskazać w umowie, które usługi będą konieczne, a poza tym w jakich godzinach i dniach powinny być przeprowadzane. W wielu przypadkach firmy sprzątające działają już po godzinach pracy innych pracowników, a czasem sprzątają na bieżąco – np. w galeriach handlowych. Trzeba również omówić częstotliwość sprzątania. W ciasnym biurze wystarczy porządkować raz lub dwa razy na tydzień, natomiast tam, gdzie przeważnie pojawia się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Oprócz częstotliwości sprzątania, warto pomyśleć o potrzebnych usługach. Fundamentalne oferty firm sprzątających zawierają generalnie odkurzanie, czyszczenie mebli oraz zamiatanie, mycie podłóg czy usuwanie śmieci. W skład usług wchodzi też mycie przestrzeni kuchennych (również np. obsługa zmywarki), łazienek czy klatek schodowych. Wiele firm sprzątających gwarantuje również pranie wykładzin lub tapicerowanych mebli. Oferowane są też okresowe usługi, np. mycie okien, witryn sklepowych, a także samych elewacji. Oprócz tego w okresie jesienno-zimowym można otrzymać usługę zbierania liści czy odśnieżania podjazdów, a latem i wiosną pielęgnację zieleni.  Dopasowanie usług uzależniony jest od potrzeb danej firmy, jej wielkości oraz otaczającego ją terenu.

Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą?

Wybór rzetelnej firmy sprzątającej najlepiej rozpocząć od przeanalizowania oferowanych usług, aby zyskać pewność, że odpowie danym potrzebom. Co więcej trzeba zobaczyć referencje oraz umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt umożliwi ocenę, czy opłaca się skorzystać z usług danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nie ma problemu zawieraniem umów , potwierdzających uzgodnienia pomiędzy stronami. Do firm , które namawiają do współpracy na podstawie porozumienia ustnego oraz tych, o których ciężko odszukać więcej informacji, powinno się podchodzić z ostrożnością. Porządna firma sprzątająca zatrudnia doświadczonych pracowników, którzy mają stały dostęp do możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Ważną kwestią jest również sposób pracy. Personel powinien być zarządzany tak, aby wykonanie usług przebiegało sprawnie oraz terminowo. Trzeba zwrócić uwagę również na zachowanie grafika pracowników i na podpisy list kontrolnych, wskazujących na częstość przeprowadzanych usług. Aby wybrać najlepszą firmę sprzątającą, warto także jakimi posługuje się środkami czyszczącymi i urządzeniami stosowanymi do sprzątania. Jeżeli klient nie będzie samodzielnie dostarczał potrzebny sprzęt oraz środki , powinno się dowiedzieć się, czego używa konkretna firma w swojej pracy. Niektóre firmy zachęcają do korzystania z ich usług, gwarantując stosowanie wysokiej klasy środków sprzątających, których nie da się kupić w zwykłym sklepie lub drogerii.

Dlaczego warto nawiązać współpracę z firmą sprzątającą?

Korzystanie z usług firmy sprzątającej może okazać się korzystne z 2 podstawowych przyczyn. Po pierwsze to rozwiązanie jest z reguły tańsze, w porównaniu do zatrudnienia osób sprzątających na etat. Poza tym, w przypadku, gdy nie posiadamy osoby sprzątającej, opłacając fachową firmę, zabieramy taki obowiązek z pozostałych pracowników, co oznacza, że mogą skoncentrować się przede wszystkim na własnych zadaniach, które generują prawdziwe przychody. Oprócz tego profesjonalne firmy sprzątają znacznie lepiej oraz dokładniej, a do tego bardzo dyskretnie, jeżeli dopasujemy czas sprzątania, aby nie zakłócał pracy innych. W ten sposób budynek miejsca pracy jest za każdym razem reprezentatywna, oczyszczona oraz nie zniechęca klientów. Poza tym firma sprzątająca zwykle dba o potrzeby placówki. Gdy kończą się konieczne produkty codziennego użytku (np. ręczniki papierowe), przeważnie taka wiadomość jest dostarczana do odpowiednich osób, aby nie doszło do sytuacji, gdzie miałoby czegoś zabraknąć. Oczyszczone miejsce pracy oddziałuje również na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach i na ich efektywność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to również wygoda oraz oszczędność czasu, którego nie trzeba przeznaczać na porządki, dzięki czemu łatwiej skoncentrować się na firmie.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok